Lengford zaustavio Nemce

Uniks prekinuo seriju Bamberga od tri pobede u Evroligi. Sjajni američki bek naročito dominirao u četvrtoj četvrtini.

Ekipa Uniksa vratila se iz deficita od 12 poena i pobedom nad Bambergom 63:58 (30:36) sustigla tu ekipu na evroligaškoj tabeli.

Posle četvrtog trijumfa ruskog tima u poslednjih pet kola (izgubili samo od Baskonije) i prekida serije od tri pobede šampiona Nemačke (Olimpijakos, Galatasaraj, Barselona), i jedni i drugi imaju skor 7-10.

Najzaslužniji za pobedu Uniksa, kao i obično, bio je Kit Lengford sa 27 poena, 10 skokova i pet asistencija.

On je u poslednjoj četvrtini direktno ili indirektno bio zaslužan za 15 od 17 poena svog tima (devet poena i tri asistencije). Mimo njega je samo Pol Stol postavio konačan rezultat sa linije za slobodna bacanja 13 sekundi pre kraja.

Bamberg je početkom druge četvrtine imao "plus 11" (16:27), sredinom treće deonice i maksimalnih 30:42, kada je Uniks čak šest minuta bio bez poena, ali se u nastavku meča sve okrenulo za 180 stepeni i ekipa Andree Trinkjerija doživela je još jedan poraz u neizvesnim završnicama.

Kod domaćina je dvocifren učinak u napadu imao još Latavijus Vilijams (13p), a na suprotnoj strani su se izdvojili Janis Strelnieks (13p, 7sk, 6as) i Darijus Miler (12p).

Najkorisniji igrač Bamberga ove sezone, centar Nikolo Meli, sveden je na četiri poena i 10 skokova.