Partizan lako sa Koprom, het-trik Đurđevića

U prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Sloveniji fudbaleri Partizana lako savladali Kopar - 4:0 (4:0).

Partizan Kopar 4:0 prijateljski meč Izvor: MN PRESS

Na prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Sloveniji, a drugoj ukupno u ovoj godini, fudbaleri Partizana su lako savladali Kopar, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

U prvih 45 minuta protiv šestoplasirane ekipe slovenačkog prvenstva blistao je mladi napadač Uroš Đurđević koji je postigao het-trik, i uz to asistirao strelcu prvog pogotka Petru Đuričkoviću, za više nego ubedljivih 4:0 (4:0).

Trener Marko Nikolić je koristio po dve različite ekipe u oba poluvremena, a zanimljivo je da je u nastavku u napadu "upario" mladog Đorđa Jovanovića i novajliju Leandra Tavambu.

Brazilac Leonardo, koji se timu pridružio nešto kasnije, u finišu meča je mesto na terenu ustupio iskusnom napadaču Vladimiru Đilasu.

Uroš Đurđević je prvo u 5. minutu odlično "razdvojio" odbranu Kopra i asistirao za Petra Đuričkovića, da bi vođstvo duplirao već 12. kada je petom sproveo u mrežu koju je ka njemu poslao Janković.

Nastavljeni su napadi Partizana, a proradila je veza Miletić - Đurđević, pa je levi bek, koji je dobio konkurenciju u vidu El-Monira, dva puta asistirao golgeteru crno-belih. Đurđević je prvo pogodio nogom, sa prve stative, pa glavom sa dalje.

Partizan će u Portorožu ostati do 26. januara i posle utakmice sa Goricom (13 sati) vratiti se za Beograd.

Prvo poluvreme: Kljajić – Vulićević, Ostojić, Ćirković, Miletić – Jevtović, Kosović, Đuričković, Janković, Stevanović – Đurđević.

Drugo poluvreme: Jovičić – Radin, Milenković, Bošnjak, Bogosavac – Everton, Marjanović, Leonardo (od 87. Đilas), Damnjanović – Jovanović i Tavamba.