SP:Danska ispala.Šarić "odbranio" Katar

Rukometaši Danske u osmini finala ispali na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. Dalje idu Švedska, Katar i Hrvatska.

Velika senzacija na Svjetskom prvenstvu za Rukometaše u Francuskoj.

Aktuelni olimpijski šampion Danska ispala je u OSMINI finala od selekcije Mađarske. Mađari su slavili 27:25 i pripredili zaista veliko iznenađenje na ovom šampionatu.

Blistao je na golu Mađarske sjajni Mikler, koji je sakupio 15 odbrana.

Na drugoj strani u ekipi Danske u prvom poluvremenu odličan je bio Mikael Hansen, koji je "vukao" svoju ekipu, sa sedam golova. U nastavku je ipak i on stao postigao samo jedan i Mađarska ide u četvrtfinale gdje je čeka meč sa Norveškom.

Švedska nije dozvilia ni promil šanse Bjelorusiji. Na kraju pobjeda od 18 golova razlike 41:22. U borbi za polufinale čekaće ih domaćin Francuska.

ŠARIĆ SPUSTIO ZAVJESU

Iznenađenje je priredila i selekcija Katara. Jesu aktuelni svjetski vicešampioni, ali Njemačka, koja je aktuelni šampion Evrope bila je favorit. U jednom neizvjesnom i teškom meču pobjedu Kataru 21:20 obezbijedio je Kapote golom u posljednjem minutu. Uz njega možda i najzaslužniji za trijumf bio je golman Danijel Šarić, koji je sakupio 15 odbrana.

Sjajni Kapote na kraju je postigao devet golova. Na drugoj strani golman Volf sjajan sa 19 odbrana, dok su strijelce predvodili Groecki i Glandorf sa po četiri gola. U četvrtfinalu Katar će igrati protiv Slovenija.

Posljednji učesnik četvrtfinala je Hrvatska, koja je u meču osmine finala pobijedila Egipat 21:19 i u četvrtfinalu idu na Španiju.

Hrvatska je većinu posla odradila u prvom poluvremenu, koje su riješili u svoju korist 13:7. Horvat sa šest i Cindrić sa pet golova predvodili su Hrvatsku. Na drugoj strani El Ahmat pet golova.