• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Prigožin tvrdi da je Bahmut pao: Zavijorila se ruska zastava

Izvor mondo.rs

Jevgenij Prigožin objavio je poruku da su njegovi vojnici preuzeli kontrolu nad Bahmutom.

Osnivač ruskih plaćeničkih snaga Vagner grupe Jevgenij Prigožin rekao je da su njegovi vojnici preuzeli kontrolu nad Bahmutom i podigli rusku zastavu na upravnoj zgradi.

“S pravne tačke gledišta, Bahmut je zauzet. Neprijatelj je koncentrisan u zapadnim dijelovima”, rekao je Prigožin u audio poruci koja je objavljena na Telegramu. Međutim, ukrajinski zvaničnici nisu nagovijestili da je Bahmut pao u ruske ruke. Prigožin je ranije iznosio tvrdnje koje su bile preuranjene.

"Hvala našim vojnicima koji se bore u Avdijevki, Marjinki i Bahmutu. Posebno u Bahmutu“, rekao je Zelenski u svom noćnom video obraćanju. "Tamo je posebno vruće", dodao je ukrajinski predsjednik. Ruske snage mjesecima pokušavaju da opkole i zauzmu Bahmut, grad koji je imao 70.000 stanovnika prije ruske invazije pre više od godinu dana.

(MONDO)

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE