• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Epilog afere prisluškivanja: Sarkoziju stavljena elektronska nanogica

 vesna.jpg
Autor Vesna Kerkez

Sarkozi je osuđen na godinu dana strogog zatvora uz elektronsku nanogicu zbog korupcije i trgovine uticajem.

 Presuda Sarkoziju zbog gadafija Izvor: Youtube/Printscreen/BFMTV

Bivšem francuskom predsjedniku Nikoli Sarkoziju stavljena je u petak elektronska nanogica u njegovoj kući. Sudija je krajem januara odredio da Sarkozi počne da služi kaznu 7. februara, rekao je u petak izvor upoznat sa slučajem. Narukvica mu je stavljena na zglob. Sarkoziju će biti dozvoljeno da napusti dom samo u određeno vrijeme koje odredi sudija.

"Postupak ide svojim tokom, nemam komentar", rekla je njegova advokatica Žaklin Lafont.

U tzv. aferi prisluškivanja, Sarkozi je osuđen na godinu dana strogog zatvora uz elektronsku nanogicu zbog korupcije i trgovine uticajem. Njegova žalba je odbijena 18. decembra.

Bivšem francuskom predsjedniku se trenutno sudi u pariskom sudu, od 6. januara do 10. aprila, zbog optužbi da mu je Moamer Gadafi finansirao predsjedničku kampanju 2007. godine.

Nakon što je potvrđena presuda u aferi prisluškivanja, a prije otvaranja libijskog procesa, Sarkozi je sa suprugom i ćerkom bio na odmoru na Sejšelima, što više neće moći bez dozvole. Ali, on će moći da zatraži uslovni otpust i da mu se skine narukvica pod određenim uslovima, kako to predviđa zakon za osobe starije od 70 godina, koliko je napunio 28. januara.

U tom slučaju, poznatom i kao "Bizmut", Sarkozi je 17. maja 2023. po drugi put proglašen krivim da je 2014., zajedno sa advokatom Tjerijem Hercogom, sklopio "korupcijski pakt" sa višim sudijom Kasacionog suda kako bi im on pružio informacije i pokušao da utiče na žalbeni postupak u predmetu Betencourt. Zauzvrat je ponudio da mu obezbijedi dobar posao u Monaku.

(MONDO)

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE