• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Dramatični prizori u Francuskoj: Pčele napadaju prolaznike, ljudi bježe sa ulica

Autor Nevena Davidović

Masovni napad pčela dogodio se u francuskom gradiću Orijaku.

 Masovni napad pčela u Francuskoj Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

U neobičnom napadu pčela u francuskom gradu Orijaku (Aurillac), povrijeđene su 24 osobe, a tri su bile u kritičnom stanju, saopštile su lokalne vlasti. Incident se dogodio u nedjelju ujutru u centru grada i trajao je oko pola sata.

Roj pčela napao je slučajne prolaznike, a među najteže povrijeđenima je 78-godišnji muškarac koji je doživeo srčani i respiratorni zastoj. Reanimiran je u vozilu hitne pomoći i sada je u stabilnom stanju. Još dvoje teže povrijeđenih takođe su van životne opasnosti.

Prema riječima gradonačelnika Pjera Matonjea, moguće je da je napad izazvan sukobom između azijskih stršljena i košnice postavljene prije više od decenije na terasi jednog hotela. Košnica je ubrzo uklonjena i premještena van grada.

Komandant lokalne vatrogasne službe rekao je da u karijeri nije doživio ništa slično, opisujući scenu kao zastrašujuću zbog broja povrijeđenih i panike među ljudima.

Slični napadi pčela bilježe se širom svijeta, uključujući SAD, Brazil i druge djelove Francuske. Stručnjaci vjeruju da sve češću agresiju pčela izazivaju klimatski uslovi, gubitak prirodnih staništa i invazivne vrste poput azijskih stršljena.

Prema podacima američkog CDC-a, u periodu od 2011. do 2021. godine u SAD-u je zabilježeno 788 smrtnih slučajeva povezanih s ubodima pčela, osa i stršljena - u prosjeku 72 godišnje, a većinu žrtava činili su muškarci.

(Index/MONDO)

Možda će vas zanimati

Tagovi

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE