• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Pronađeni ostaci sina glumca Šona Flina?

Američka Ambasada u Kambodži saopštila da će obaviti forenzička ispitivanja na ostacima fotografa Šona Flina koji je nestao tokom rata prije 40 godina.

 Pronađeni ostaci sina glumca Šona Flina? Izvor: MONDO

Šon Flin sin je nekadašnje holivudske zvijezde Erola Flina. Najmanje 37 novinara poginulo je ili se vode kao nestali u sukobu koji je trajao od 1970. do 1975. godine. Poznato je da je veliki broj novinara zarobljen i da su ih najvjerovatnije pogubili Crveni kmeri.

Portparol američke Ambasade DŽon DŽonson rekao je da su istražioci Dejvid Mekmilijan iz Australije i Kit Roteram iz Velike Britanije predali ostatke krajem prošle sedmice, a koji su prebačeni na Havaje u centar koji rješava slučajeve nestalih američkih državljana u prošlim ratovima.  "Još nemamo ništa iz čega možemo izvući zaključak i jasno je da je potrebno obaviti neophodne testove. Svaku slučaj je različit tako da je teško reći koliko dugo će trajati ispitivanja", rekao je DŽonson.

Potragu za Šonom Flinom i njegovim prijateljem Danom Stounom započeo je neposredno nakon njihovog nestanka u provinciji Kampong Čam 1970. godine njihov kolega fotograf Tim Pejdž. "Tokom proteklih godina pokušali smo da otkrijemo sudbinu naših drugova. Nisu se samo kolege iz medija uključile u potragu već i zvaničnici iz SAD, Japana i Francuske", navodi Pejdž u mejlu koji je poslao prijateljima.
U potragu za novinarima i američkim vojnicima, koji se vode kao nestali u Indokini uključili su se i tzv. tragači za kostima i pokazalo se da su neki od njih prevaranti koji su samo željeli da izvuku novac od ožalošćenih porodica

Pejdž, koji je od Mekmilijana i Roterama tražio da ostatke predaju američkim vlastima, takođe je izrazio zabrinutost zbog načina na koji su dvojica stručnjaka navodno vršila svoju potragu.Prema njegovim riječima, to nije bilo "forenzičko iskopavanje, jer su korištene mašine, a pronađen je veći broj ostataka koji je uklonjen sa lokacije.

On je istakao da se smatra da je u vrijeme Flinovog nestanka devet stranih državljana, uglavnom novinara, bilo zarobljeno u istoj oblasti u kojoj su izvršena iskopavanja.Prije nego što je zarobljen u svojoj 28. godini Flin je bio glumac, ali je promijenio profesiju i postao fotograf, izvještavajući iz ratova u Vijetnamu i Kambodži. (Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE