ŠANGAJ: Novak ubedljiv na startu

Najbolji teniser sveta pobedom protiv Austrijanca Tima krenuo u odbranu titule na turniru Masters serije u Šangaju.

Novak Đoković uspešno je krenuo u odbranu titule na turniru u Šangaju.

U drugom kolu najbolji teniser sveta pobedio je Austrijanca Dominika Tima rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Mlađani tim, trenutno 39. igrač sveta, pružio je Đokoviću nešto jači otpor u prvom setu, ali je srpski as u osmom gemu uspeo da napravi brejk, povede sa 5:3, a zatim i lagano okonča taj deo igre u svoju korist.

U nastavku je Novak odmah oduzeo servis protivniku, ali se Austrijanac, koji je u julu ove godine postao najmlađi teniser u top 50, nije predavao. On je imao i dve prilike, u četvrtom i šestom gemu, da uzvrati Đokoviću istom merom, ali je prvi na svetu uspeo da odbije te napade. Održao je prednost i posle 88 minuta igre obezbedio plasman u osminu finala.

Đoković, koji je u Šangaju nepobediv poslednje dve godine, u narednom kolu igraće sa Kazahstancem Mihailom Kukuškinom, koji je bio bolji od Kevina Andersona iz Južne Afrike (6:4, 6:2).

Kukuškin, 85. igrač sveta, i najbolji teniser današnjice do sada nisu odmeravali snage.

Novaku Đokoviću ovo je bila 11. pobeda u nizu na Mastersu u Šangaju, a poslednji poraz na tom turniru zabeležio je 2010. godine kada ga je u polufinalu savladao Rodžer Federer (5:7, 4:6).

Turnir Masters serije u Šangaju igra se za nagradni fond od 4.195.895 dolara.