Sautempton ne staje!

Za razliku od Liverpula...

Prethodnih sezona, dilema bi bila da li početi izveštaj remijem Liverpula na "Enfildu" posle dve pobede ili pobedom Arsenala u gostima, posle tri utakmice bez trijumfa.

Ali, vremena se menjaju...

Zapravo, najvažniji rezultat utakmica 9. kola Premijer lige, koje su počele u subotu u 16 časova, jeste nova pobeda Sautemptona, šesta u poslednjih sedam utakmica, posle koje je Čelsi dobio novog glavnog rivala za titulu prvaka.

Sautempton - Stouk 1:0 (1:0), strelac Sadio Mane, nakon što je Gracijano Pele pogodio okvir gola.

I ovog puta starter je bio naš Dušan Tadić, ali nije zabeležio asistenciju, kao u prošlom kolu, kada je namestio četiri gola i postigao jedan za pobedu "svetaca" nad Sanderlendom od 8:0. Sautempton, dok čega rasplet utakmice Čelsi - Mančester junajted u nedelju, ima 19 bodova, tri manje od lidera.

A, Sanderlend je doživeo novi poraz, ovog puta kao domaćin od Arsenala - 0:2 (0:1).

Oba gola postigao je Aleksis Sančez, u 30. i 90. minutu, i tako skinuo deo pritiska sa menadžera Arsena Vengera, kojem nije bilo prijatno zbog serije od tri utakmice bez pobede. Arsenal je na sever putovao sam dva boda iz mečeva sa Totenhemom (1:1), Čelsijem (0:2) i Vest Bromom (2:2).

Vengerov tima ima 14 bodova i potencijalnih 11 manje u odnosu na Čelsi, ako tim Žozea Murinja u nedelju bude pokorio i "Old traford".

Liverpul je u prethodna dva kola teškom mukom stigao do pobeda nad VBA (2:1) i KPR (1:3), ali ovog puta nije uspeo - 0:0 na "Enfildu"...

Uprkos tome što je dobrih 25 minuta u finišu meča držao Hal siti u svom šesnaestercu. Ruku na srce, tim Brendana Rodžersa možda je i oštećen u 88. minutu, kada nije dosuđen penal nad Marijom Balotelijem.

Međutim, i to nije bilo presudno, već Balotelijev promašaj sa pet metara (nije zahvatio loptu) u 93. minutu utakmice. Hal se potvrdio kao "tvrd" gost, koji na strani ima skor 1-3-1, uz gol-razliku 6:6.

I Liverpul, poput Arsenala, ima 14 bodova, a očekuje ga gostovanje Njukaslu. Ako je nešto pozitivno za Rodžersa, to je činjenica da osporavani Simon Minjole tek drugi put ove sezone nije primio bar gol.