SERIJA A: Stari lisac Makarone srušio Sasuolo

Sasuolo na gostovanju Empoliju upisao prvi poraz ove sezone u Seriji A. Egzekutor je bio iskusni Masimo Makarone dvije minute prije kraja meča.

Fudbaleri Empolija i Sasuola u nedeljnom matinee u okviru sedmog kola Serije A odigrali su jednu od najlošijih, ili bar najdosadnijih utakmica u dosadašnjem toku prvenstva.

Meč na stadionu Karlo Kastelani u Empoliju ipak nije završen bez golova, iako je u pojedinim trenucima izgledalo da se i jedni i drugi svojski trude da tako bude.

Četiri šuta u okvir gola uputili su igrači Empolija, a igrači Sasuola tek jedan, i to pet minuta prije kraja, a na kraju je meč završen pobjedom domaćina 1:0.

Gol odluke kada se već očekivao tek drugi remi bez golova u Seriji A ove sezone, postigao je Masimo Makarone.

Iskusni napadač najbolje je skočio u 88. minutu poslije kornera Zjelinskog i matirao Konsiljija za prvu pobjedu Empolija ove sezone.

Azuri su tako prekinuli seriju nepobjedivosti Sasuola koji je poslije tri pobjede i tri remija upisao prvi poraz.

Gol Makaronea, Empoli - Sasuolo 1:0