BUNDES: Bajern rutinski kroz Štutgart

Nova pobjeda Bajerna u Bundesligi. Ovaj put slavili su u gostima kod Štutgarta.

Bajern u svom stilu pobjeđuje u Bundesligi i Borusiji Dortmund, koja igra dan kasnije daje dodatni pritisak u trci za prvo mjesto.

Tim Pepa Gvardiola slavio je u derbiju 29. kola protiv Štuitgarta u gostima 3:1 i Borusiji, koja ima meč, manje odmakao na osam bodova.

Nakon pola sata igre u Štutgartu poklon gol za goste. Strijelac igrač domaćih Nidermajer, koji je skrenuo loptu u sopstvenu mrežu nakon centrašuta Riberija.

Početkom drugog poluvremena pitanje pobjednika riješio je defanzivac David Alaba, koji je sa pet metara iskosa od gola Štutgarta uputio udarac po zemlji i savladao golmana domaćih.

Prvi gol reprezentativca Austrije ove sezone.

U 63. minutu Filip Kostić je izveo slobodan udarac, a napadač domaćih Didavi je sa zemlje uspio da savlada golmana Bajerna Manuela Nojera. Za Didavija je to bio 11. gol ove sezone.

Sve dileme oko pobjednika odlučio je Daglas Kosta u finišu meča. Treći gol sezone uz devet asistencija bivšeg igrača Šahtjora.

U ovom kolu Verder je doživio domaći poraz od Augzburga 2:1, te tako doveo opstanak u pitanje. U derbiju začelja Hofenhajm je slavio u gostima kod Ajntrahta 2:0.