Zagrebački derbi: Cedevita drži korak

Uzbudljiv duel u glavnom gradu Hrvatske ponovo pripao tamošnjem šampionu.

Iznenađenje je bilo samo nagovešteno. Cedevita je ponovo pobedila Cibonu i napravila još jedan korak u trci za drugo mesto i prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Amerikanac Rajan Boutrajt postigao je 24 poena u utakmici u kojoj su "vukovi" imali šansu, ali su je ispustili promašajima u finišu.

CIBONA - CEDEVITA 85:89 (25:18, 21:23, 20:26, 19:22)

Domaćin je u 38. minutu vodio 82:80, na šta je Cedevita reagovala serijom 7:0, započetom upravo trojkom Boutrajta.

Ekipa Damira Mulaomerovića mogla je da "zakuva" i u poslednjem minutu, ali nije poentirala u poslednjih pet napada.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Emir Sulejmanović, sa 21 poenom.

Cedevita se ovim trijumfom osamostalila na drugom mestu sa 17 pobeda, ali i odigranom utakmicom više od Budućnosti i Partizana (16-6).

...
Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

Parovi i rezultati 23. kola (svi mečevi na Areni sport)

Karpoš - Zvezda 61:98

Tabela: Zvezda 22-1, Cedevita 17-6, Budućnost 16-6, Partizan 16-6, Cibona 11-12, Igokea 10-12, Karpoš Sokoli 9-14, Olimpija 9-13, FMP 9-13, Mega Leks 8-14, MZT 8-14, Mornar 7-15, Krka 7-15, Zadar 7-15.