Toni Adams nije uspeo...

Posle Osasune i Granada ispala iz Primere.

Šok terapija u Granadi nije uspela. Promena trenera mesec dana pre kraja sezone i angažovanje nekadašnjeg defanzivca Arsenala i engleske reprezentacije - Tonija Adamsa - nije dalo rezultat. Klub iz Andaluzije sledeće sezone biće drugoligaš...

Sudbinu je zapečatio Real Sosijedad, koji je u utakmici 35. kola slavio kao domaćin 2:1.

Gostima je bila neophodna pobeda da bi tri kola pre kraja zadržali barem teoretsku nadu u opstanak, međutim, Karlos Vela u 45. i Huanmi u 84. minutu poslali su Granadu u Segundu. U međuvremenu je Adrijan Ramos u 65. minutu uspeo da izjednači na 1:1, ali i da je ostalo nerešeno, ništa se ne bi promenilo...

Adamsu, koji je prethodno u karijeri vodio Vikomb, Portsmut i Gabalu, ovo je bila četvrta utakmica na klupi Granade i četvrti poraz.

Pre tima iz Andaluzije, iz Primere je ispala i Osasuna, a najozbiljniji kandidat za trećeg putnika u niži rang je Sporting Hihon, koji ima šest bodova manje i utakmicu više od Leganesa.