Ludnica u Kelnu, 7+ i kraj strašne serije Verdera!

Sjajni Antoni Modest sa dva gola stigao do "kote 25" i bio najzaslužniji za trijumf Kelna protiv Verdera 4:3 (3:2), koji je prekinuo seriju od 11 utakmica bez poraza.

Prvi put u istoriji Bundeslige Verder vezao je osam uzastopnih utakmica u kojima je postigao bar dva gola, ali u 32. kolu ni tri pogotka nisu bila dovoljna barem za bod u Kelnu.

Nakon strašne serije, u kojima je tim iz Bremena nanizao čak 11 utakmica bez neuspjeha (devet pobjeda i dva remija), "jarčevi" su u odličnoj utakmici slavili 4:3, a čak pet pogodaka postignuto je u prvom poluvremenu.

Sjajnu golgetersku seriju nastavio je Antoni Modest, koji je bio dvostruki strijelac i tako stigao do 25. prvenstvenog gola.

Nikada ranije u istoriji Bundeslige nije se desilo da u prva 32 kola sezone čak tri igrača imaju 25 i više pogodaka.

Osim Francuza, učinili su to Robert Levandovski (28) i Pjer Emerik Obamejang (27), a Poljak i Gabonac tek treba da odigraju svoje mečeve ovog vikenda.

Trener Peter Šteger upisao je 100. meč na klupi Kelna u Bundesligi.

Svih 90 minuta za Keln odigrao je Neven Subotić, dok je Miloš Jojić na terenu bio do 70. minuta. Na drugoj strani i Miloš Veljković bio je starter, te upisao 81. minut.

Keln se sa večerašnja tri boda izjednačio sa Verderom, ali trenutno zbog bolje gol razlike zauzima šestu poziciju, posljednju koja vodi u Ligu Evrope.

U posljednja dva kola vodiće žestoku bitku za međunarodnu scenu sa Hertom, Frajburgom, možda i Borusijom Menhengladbah, Šalekom i Anjtrahtom…