Borac demolirao Vogošću

Rukometaši Borca sa ubjedljivih 36:21 savladali Vogošću u Boriku.

Borac demolirao Vogošću Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Poslije dva vezana poraza RK Borac m:tel upisao je i prvu pobjedu u Ligi za prvaka.

Banjalučani su sa ubjedljivih 36:21 savladali Vogošću u Boriku i učinili da Liga za prvaka u nastavku bude potpuno neizvjesna.

Već na poluvremenu Borac, koji je igrao ovaj meč bez suspendovanog trenera Ratka Đurkovića, vodio  je 14:9.

Serijom 3:0 na startu drugih 30 minuta Borac je otišao na 17:9.

Polovinom drugog poluvremena, tačnije u 47. minutu, Borac je imao ogromnih 28:12, a ubjedljivu prednost sačuvao je do samog kraja i slavio sa konačnih 36:21.

Vukićević je bio najefikasniji sa sedam golova, dok je Efendić upisao deset odbrana kod Borca.

Na drugoj strani Međić i Bečić postigli su po pet pogodaka.

BORAC m:tel: Beširević (1 odbrana), Memić 3, Đurđević 4, Hercegovac 4, Daničić 5, Mijatović 1, Bubić, Kosanović (2 odbrane), Efendić (10 odbrana), Nježić 2, Majić 5, Lončar 1, Ćelić, Ćeranić 1, Unčanin 3, Vukićević 7. Trener: Bez trenera.

VOGOŠĆA: Geko 1, Kedrić 1, Kreso 1, Bečić 5, Korjenić, Međić 5, Haseljić (3 odbrane), Pekić, Šabanović (4 odbrane, 1 sedmerac), Divković 4, Đapo, Stanković 2, Smajilbegović 1, Jelačić 1, Dedajić, Hrbat. Trener: Goran Tomić.

U drugom meču trećeg kola Izviđač je u Ljubuškom sa ubjedljivih 31:23 savladao Konjuh.