Malbašić za Vošu na vrhu, Mačvin poker!

Uzbudljiv meč u Novom Sadu uz dva isključenja i nedosuđen jedanaesterac, ali i fenomalnu akciju za pobedonosni gol "lala". Mačva odigrala sjajno poluvreme u Ivanjici.

Superliga Srbije Izvor: MN PRESS

Bilo je šansi na "Karađorđu" i pre 77. minuta, ali od tada...

Utakmica između Vojvodine i Bačke dobila je na sadržajnosti kada je fudbaler gostiju Milan Makarić potpuno nepotrebno odlučio da simulira na 30 metara od protivničkog gola (!?) za šta je dobio drugi žuti karton, da bi od tog momenta "plavi" morali potpuno da se povuku.

Već u prvom sledećem napadu odigrao je rukom na gol-liniji Nikolić i zaustavio pokušaj domaćih, za šta Novak Simović nije pokazao na "kreč", ali nije bilo odbrane od odlične akcije Subotića i Malbašića u 83. minutu.

Nakon pasa Neškovića za Malbašića, Subotić je odlično utrčao iza leđa odbrane, dobio odličan pas najboljeg strelca Vojvodine, a onda mu vratio povratni pas odakle Malbašić pogađa za vođstvo i konačan rezultat u Novom Sadu:

VOJVODINA - BAČKA 1:0 (0:0)

Malbašić

Do kraja susreta Malbašić je imao još jednu dobru šansu, pokušao je i Stefan Mihajlović, a trebalo bi podsetiti i na prilike iz prvog poluvremena za Mesarovića i Bempaha.

Takođe, zbog burnih protesta isključen je Nenad Vanić...

Ovo je treći poraz Bačke u ovoj sezoni.

Uzbudljivo, ali zbog golova, bilo je u Ivanjici gde je novi superligaš Mačva, koja je u prvom kolu izgubila od Partizana 6:1, vezala i drugi trijumf. Posle Zemuna (1:0), "pao" je i Javor, koji je za poslednjih pola sata primio četiri gola od "čivijaša".

Pobedu su zabeležili i Mladost protiv Rada (2:1) i Voždovac protiv Borca (2:1), s tim da su "zmajevi" nakon prvog poluvremena gubili "na krovu" TC "Stadion".