PRIPREME: Litvanija "trenirala" sa Islandom

Košarkaši Litvanija rutinski savladali Island u pripremnom meču pred Eurobasket.Povreda Lekavičijusa.

Pripreme Litvanija- Island 84:62 Izvor: MONDO
Izvor: MONDO

U sklopu priprema za Eurobasket Litvanija i Island odigrali su pripremni meč u gradu Šiaulai.

Domaćin nije imao većih problema. Slavili su pobjedu 84:62 (27:15, 25:12,14:23,18:12)

Pobjednik je bio poznat do poluvremena. Litvanci su dobro igrali na obe strane terena postigli su 52 poena (osma trojki), a primili su samo 27.

U drugom poluvremenu malo su „povukli ručnu“, pa je Island uspio da smanji na podnošljivih 22 razlike.

Problem za Litvaniju je povreda noge Lukasa Lekavičijusa, koji je napustio igru nakon samo par minuta i prevezen je u bolnicu.

Selektor domaćih Dainius Adomaitis ravnomjerno je rasporedio minutažu, a što se tiče košgeterskog učinka pet igrača je imalo dvocifren učinak. Kuzminskas je postigao 17, Gecevičijus 16,Valančijunas 14, Kalnietis 11 i Motiejunas 10 poena.

Na drugoj strani Hlinason sa 19 i Hermanson sa 14 poena jedini sa dvocifrenim brojem poena.

Posljednji pripremni meč aktuelni vicešampioni Evrope odigraće 25. avgusta protiv Španije u Viljnusu.