KUP BIH: Penali srećni za "rudare"

Rudar Prijedor u šesnaestini finala eliminisao Tekstilac Kort iz Dervente 4:3 (1:1).

Fudbaleri Rudar Prijedora prvi su izborili plasman u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su danas pred svojim navijačima, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (4:3), porazili Tekstilac Kort iz Dervente. U regularnih 90 minuta bilo je 1:1.

Duel prvoligaša Republike Srpske donio je izjednačen meč, u kojem su Dervenćani prvi stigli do gola, kada je u 27. minutu pogodio Aleksandar Milaković.

Ipak, do odlaska na odmor "rudari" su preko Ognjena Jaćimovića izjednačili na 1:1, dok su u nastavku mreže mirovale, pa su o prolasku u narednu rundu najmasovnijeg bh. takmičenja odlučili penali.

Strijelac pogotka za Prijedorčane Jaćimović nije bio precizan u prvoj seriji, ali na njegovu sreću ni Dragan Jolović i Vladanko Komlenović u redovima rivala takođe nisu uspjeli da pogode cilj.

Rudar Prijedor na kraju je slavio 4:3. Sigurni sa 11 metara bili su Nemanja Marić, Ognjen Davidović, Draško Lolić i Ljubiša Pecelj, tok su strijelci za Tekstilac Kort bili Igor Susaković, Aleksandar Kovač i Aleksandar Milaković.

Ostali mečevi šesnaestine finala igraju se sutra od 16 časova.