KUP BiH: Borčevih osam komada!

Banjalučki Borac je jednom od najubjedljivijih pobjeda u klupskoj istoriji osigurao plasman u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine. Krupa protutnjala kroz Grude.

Kup BiH (1/16 finala): FK Borac dao osam golova Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Nakon što je u utorak Rudar Prijedor osigurao plasman među 16 najboljih ekipa najmasovnijeg takmičenja u BiH, danas su bili na rasporedu preostali mečevi.

Borac je protiv Fudbalskog kluba Vitez posao oko prolaska završio već u prvom poluvremenu, da bi u nastavku postigao još pet pogodaka - 3:8 (1:3).

Het-trik u dresu Banjalučana postigao je Petar Kunić, po dva gola upisali su Predrag Zekanović i Ivica Guberac, dok je jednom mrežu domaćina tresao Boris Raspudić.

Siguran plasman među 16 najboljih timova ostvarili su i fudbaleri Krupe, koji su sa četiri gola savladali domaće Grude - 0:4 (0:2).

Dva pogotka za izabranike Slobodana Starčevića postigao je Elvir Koljić, a po jednom su se u strijelce upisali Stefan Barić i Alen Nuhanović.

U derbijima ove faze takmičenja, aktuelni osvajač Široki Brijeg je savladao Radnik u Bijeljini (0:1) golom Stjepana Lončara u 56. minutu, dok je u Doboju kod Kaknja, odluka o putniku u dalje takmičenje pala nakon jedanaesteraca pošto su Mladost i Sarajevo igrali bez golova. Sretniji i spretniji bili su domaći fudbaleri sa "kreča" i prošli u osminu finala.