Šampion pao u Malagi! (VIDEO)

Unikaha savladala Fenerbahče u prvom kolu Evrolige, zahvaljujući seriji od 18:3 u četvrtoj četvrtini.

Evroliga - Unikaha pobijedila Fenerbahče Izvor: MN PRESS

CSKA se na svom parketu provukao protiv Armanija, ali Fenerbahče nije uspio da u dramatičnoj završnici nadoknadi ono što je prokockao od 31. do 38. minuta. Šut Kostasa Slukasa za preokret i pobjedu završio je na obruču!

Unikaha - Fenerbahče 68:67 (20:20, 16:21, 14:16, 18:10), u večeri kada je počela Evroliga 2017/18!

Evropski prvak je osim u prvih nekoliko minuta kontrolisao utakmicu i bio na putu ka rutinskoj pobjedi. Unikaha je bila previše "napaljena", dosta je promašivala i gost iz Istanbula ušao je u posljednju četvrtinu sa sedam poena prednosti (50:57).

Četa Đoana Plaze tada je zaigrala maksimalno agresivno, probudio se bivši NBA bek Rej Mekalum, koji je u seriji od 10:0 do 33. minuta (60:57) spakovao svih šest poena koje je ubacio na meču.

Odlični su u tom periodu bili i centri Ogastin i Bruks, a Dragan Milosavljević je 2:18 minuta prije kraja povećao prednost osvajača Evrokupa na 68:60!

Kada se činilo da je sastav Željka Obradovića u izgubljenoj poziciji, poslije serije od čak 18:3, došli su do izražaja kvalitet i iskustvo Datomea, Slukasa i ostalih.

Uzvratili su serijom od 7:0 i 33 sekunde prije kraja se potpuno vratili u život - 68:67.

Domaćinu je "voda ušla u uši", Nemanja Nedović sa osam metara je promašio i šesti pokušaj za tri poena i Fenerbahčeu je ostalo devet sekundi da proba da napravi preokret. U odsustvu povrijeđenog Diksona, Kostas Slukas preuzeo je ulogu koju bi, da je ostao, imao Bogdan Bogdanović. Šutnuo je sa poludistance za pobjedu i promašio!

Unikaha - Fenerbahče 68:67, Evroliga prvo kolo
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Zanimljivost sa ove utakmice je da je Dejan Musli debitovao za Unikahu u novoj sezoni, pošto je trener Plaza odlučio da ga koristi samo u Evroligi, ne i u španskom prvenstvu!

Kako je odigrao bivši centar Partizana (devet poena za 10 minuta, šut 4/5), možda se Plaza i predomisli...

Kao jedan od ključnih statističkih pokazatelja izdvaja se skok u napadu - 16:4 u korist domaćeg tima. Unikaha je imala i samo osam izgubljenih lopti, što joj je pomoglo da pobijedi uprkos šutu za tri poena 5/27.

UNIKAHA: Mekalum 6 (4sk, 3as), Dijaz, Salin 4, Diez, Milosavljević 8 (5sk), Nedović 8 (3as), Šermadini 12, Vačinski 8, Bruks 5, Ogastin 6 (6sk), Suarez 2, Musli 9.

FENERBAHČE: Tompson 6, Meli, Hersek, Mahmutoglu, Vonamejker 6 (6as), Slukas 15 (5sk, 7as), Naneli 5, Gudurić 5, Veseli 12 (8sk, 3blk), Guler 3, Duverioglu 2, Datome 13.