BATE "X-2", Skenderbeg "1-2"

Rivali srpskih timova u Ligi Evrope sigurni ovog ponedeljka, iako nisu najbolje otvorili svoje duele.

Pobjede Bate Borisova i Skenderbega Izvor: MONDO/Mario Milojević - ilustracija
Izvor: MONDO/Mario Milojević - ilustracija

Crvena zvezda i Partizan uspešno su prebrodili svoje prepreke u domaćim šampionatima minulog vikenda, a uspešni su bili i njihovi rivali koji su igrali u ponedeljak.

BATE Borisov je savladao Dnjepar Mogiljov 2:1, dok je Skenderbeg slavio 4:1 protiv Teute. I jedni i drugi igrali su u gostima, a zanimljivo, oba tima do pobeda su došli u drugom poluvremenu.

U Belorusiji je posle prvih 45 minuta bilo 0:0, dok je u Albaniji vodio domaćin, ali su igrači Skenderbega po povratku sa odmora "napunili" mrežu rivala. Strelci su bili Taku u 50, Lilaj iz penala u 66, Sove u 73. i Muzaka u 78, takođe iz penala. Golove za BATE postigli su Rios u 56. i Gordejčuk u 69. minutu.

Zvezdin rival je pobedom u Mogliljovu ostao u trci za vrh tabele, ali četiri kola pre kraja prvenstva ima dva boda manje od Soligorska, koji preti da prekine višegodišnju dominaciju kluba iz Borisova. Tome je doprinela i odluka FS Belorusije da BATE ostane bez tri boda, uprkos pobedi protiv Sluska pre mesec dana (6:0), jer golman Sergej Veremko nije smeo da bude u protokolu. Klub nije na vreme uplatio novčanu kaznu zbog njegove suspenzije, iako je on prethodnu utakmicu pauzirao.

Skenderbeg je zadržao prvo mesto i ostao jedini neporaženi tim albanskog prvenstva posle sedam kola. Trenutno ima tri boda više od Kukešija (19:16).