Kup Italije: Imobile počeo i završio posao

Rimljani sa 4:1 savladali Citadelu i spriječili da nakon poraza od Zulte Varegema i Torina taj niz preraste u ozbiljniju seriju neuspjeha.

Nakon jednog evropskog i jednog prvenstvenog poraza Lacio se vratio na pobjednički kolosjek eliminisavši Citadelu u Kupu italije.

Rimljani su sa 4:1 savladali člana Serije B i izborili plasman u četvrtfinale gdje če odmjeriti snage sa Fiorentinom.

Ako poraz u Zulte Varegema u Ligi Evrope nije bio iznenađenje s obzirom da je Simone Inzagi poslao na teren “rezervni tim”, poraz od Torina prilično je uzdrmao nebesko-plave koji nisu dozvolili iznenađenje u Kupu Italije.

Pitanje pobjednika Lacio je riješio već u prvom poluvremenu u kome su viđena četiri gola.

Mrežu Citadele načeo je Ćiro Imobile u 11. minutu, a asistent je bio Sergej-Milinković Savić.

Gol Imobile

Prednost Lacija povećao je Anderson, a nakon autogola Kamiljana u 36. minutu na semaforu je stajalo već 3:0.

Gol Anderson

Volas gol 3-0

Gosti sa sjevera Italije uspjeli su da postignu počasni gol i to kakav. Bartolomej je smanjio na 3:1 prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca.

Gol Bartolomej 3-1

Novu eliminaciju Citadele od Lacija u Kupu Italije "ovjerio" je Ćiro Imobile pogotkom u finišu meča.

Gol Imobile 4-1

Ove dvije ekipe posljednji put su se sastale prije 11 godina, kada je Lacio pobjedom 2:0 i remijem 0:0 prošao u četvrto kolo Kupa Italije.

(1) Juventus - Đenova (20.45) f

*NAPOMENA: U četvrtfinalu snage će odmjeriti pobjednici mečeva 8-7, 6-5, 4-3 i 2-1.