Snažan finiš Cedevite u Železniku

Egal meč u hali FMP-a trajao je tridesetak minuta, posle čega su gosti iz Zagreba ušli u ritam i ostvarili devetu pobedu ove sezone.

FMP je bio u igri tri četvrtine, a  Cedevita je u poslednjoj pokazala zašto i u kojim segmentima je bolji tim.

Pojačani doskorašnjim prvotimcima Zvezde, Draganom Apićem i Stefanom Lazarevićem, domaći su održavali "egal" utakmicu kroz tri četvrtine, ali je tim Jure Zdovca u završnom kvartalu uzastopnim pogocima našao način da mirno pobedi.

FMP - CEDEVITA 71:80 (13:18, 19:15, 12:16. 27:31)

"Panteri" dugo nisu dozvoljavali Zagrepčanima da im odmaknu, ali nisu imali odgovor za tri trojke Dimitrisa Nikolsa u poslednjoj četvrtini na koje su se nadovezali Džanan Musa, Kevin Marfi (po 12 poena) i ostatak ekipe Cedevite.

U poslednjih deset minuta šampion Hrvatske postigao je čak 31 poen i zahvaljujući tome bar nakratko stao uz rame Crvenoj zvezdi mts sa devet pobeda.

FMP je imao trojicu igrača sa dvocifrenim učinkom - Marka Jeremića (14), Stefana Lazarevića (13) i Filipa Čovića (12). I u ovoj utakmici kao da se "panterima" ponovio meč protiv Budućnosti, kada su takođe dugo bili ravnoravan rival, ali su na kraju ostali bez snage i "baruta" za egal završnicu.

U duelu sa Cedevitom, košarkaši FMP-a poslednji put su vodili krajem treće četvrtine (42:41), ali su Ivan Ramljak, Musa i Vil Čeri uveli utakmicu u kvartal koji su ipak obeležili gosti.

Cibona - Mega 18.00

TABELA: Budućnost 10-2, Zvezda 9-2, Cedevita 9-3, Partizan 6-6, Zadar 6-6, Mornar 5-6, FMP 5-7, Igokea 5-7, Olimpija 5-7, Mega 4-7, Cibona 4-7, MZT 2-10.