Ni "L" od Lacija bez SMS-a

Zbog suspenzije Sergej Milinković-Savić i Senad Lulić nisu nastupili za "nebeskoplave", što se i te kako osjetilo u duelu sa Đenovom.

Potpuno neočekivano, fudbaleri Lacija ostali su praznih šaka pred svojim navijačima u posljednjem meču 23. kola Serije A.

Đenova je šokirala "nebeskoplave" na "Olimpiku" i golom Dijega Laksalta u 92. minutu odnijela sva tri boda.

Na ovom meču vidjelo se koliko ekipi Simonea Inzagija znači Sergej Milinković-Savić, koji nije nastupio zbog suspenzije, dok je zbog pet žutih kartona odmarao i bh. internacionalac Senad Lulić.

LACIO - ĐENOVA 1:2 (0:0)

Nakon poprilično "mršavog" prvog dijela igre, u kojem nije viđeno apsolutno ništa, u nastavku su se mreže tresle tri puta.

Prvo je u 55. minutu nekadašnji član Lacija Goran Pandev utišao navijače na rimskom stadionu. Bila je to odlična akcija, Andrej Galabinov petom je ostavio loptu Makedoncu, koji pogađa za šokantnih 0:1.

Samo četiri minuta radovali su se gosti. Marko Parolo majstorskim pogotkom u 59. minutu izjednačio je na 1:1.

Tek u finišu Lacio je zaigrao nešto bolje, ali nedovoljno barem za bod.

Darko Lazović dobio je šansu tek u finišu susreta. Odigrao je za Đenovu desetak minuta, dok je Evrin Zukanović bio starter i svih 90 minuta proveo na terenu. Dušan Basta (Lacio) nije ulazio u igru.

Očajna reakcija Martina Kaseresa prethodila je golu gostiju u 80. minutu, koji je ipak na kraju poništen.

Dijego Laksalt bio je uporan, oslobodio se svog čuvara i postigao gol, ali sudija Fabio Mareska ponovo se našao u glavnoj ulozi.

Arbitar koji je u prošlom kolu dospio u centar pažnje zbog crvenog kartona Fabiju Kaćatoreu na meču Kjevo - Juventus, nakon pregledanog video-snimka odlučio je da poništi gol jer je Laksalt loptu primio rukom, prije nego što je zatresao mrežu Lacija.

Ipak, u 92. minutu pomoći VAR-a nije bilo.

Laksalt se odlično ubacio iz drugog plana i glavom donio velika tri boda Đenovi.

Rimski sastav propustio je priliku da u dobrom raspoloženju dočeka derbi meč 24. runde, koji je na programu već u petak. Lacio će tada imati izuzetno teško gostovanje na "San Paolu" kod lidera Serije A Napolija.