Prvi trofej "srpskog" Bajerna!

Tim Aleksandra Đorđevića pobedio Albu u uzbudljivoj finalnoj utakmici Kupa Nemačke.

Prvi trofej "srpskog" Bajerna! Izvor: MN PRESS

Košarkaši Bajerna posle tačno 50 godina su osvojili drugi Kup Nemačke u svojoj istoriji, ujedno prvi trofej u "eri" Aleksandra Đorđevića, koji trenira Bavarce od leta 2016.

Bajern je u finalu završnog turnira, održanog u Ulmu, pobedio Albu velikim preokretom u poslednjoj četvrtini - 80:75 (19:20, 17:18, 18:21, 26:16)!

Srpski košarkaši ostavili su svoj pečat na ovoj utakmici.

Vladimir Lučić za 17 minuta je nanizao 12 poena (trojke 2/3, za dva poena 1/2, slobodna bacanja 4/4), četiri skoka, jednu asistenciju, dve ukradene lopte i jednu blokadu, dok je Stefan Jović za 21 minut dao dva poena (trojke 0/3, za dva 1/1) i tome dodao pet asistencija, dva skoka, tri ukradene lopte i jednu blokadu.

Milan Mačvan je nedavno doživeo tešku povredu kolena, pa je operisan i završio je sezonu. Ipak, ovo je i njegov trofej.

Đorđevićev tim kontrolisao je utakmicu sredinom trećeg kvartala, kada je košem Lučića vodio 54:50.

Alba je do 33. minuta napravila seriju od čak 17:3 i trojkom Pejtona Sive otišla na "plus 10" (57:67), tako da se u tom trenutku nalazila na korak od trijumfa.

Međutim, Bajern je "zategao" odbranu i do 40. minuta dozvolio protivniku da postigne samo dve trojke (Grigonis i Siva).

Minhenska ekipa u tom periodu je pravila serije od 5:0, 6:0 i 11:0, pa je tridesetak sekundi pre kraja povela sa praktično nedostižnih 79:73.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džared Kaningem sa 28 poena, dok su se kod Albe izdvojili Luk Sikma sa 14 i naturalizovani Srbin Bogdan Radosavljević sa 12 poena.

I Stefan Peno bio je vrlo dobar. Za 12 minuta postigao je osam poena (trojke 1/3, 1/2 za dva, bacanja 3/4), uhvatio tri lopte i jednom asistirao.