Bod za Radnik u Mostaru - Mladost bolja od Viteza

Odigrane su dvije utakmice utakmice Premijer lige BiH, po jedna u Ligi za prvaka i Ligi za opstanak.

Premijer liga BiH Liga za prvaka Liga za opstanak 1. kolo rezultati tabela Zrinjski Radnik, Mladost  Izvor: MONDO/Ilustracija

Izvor: MONDO/Ilustracija

Radnik je ostao neporažen i u petoj utakmici u proljećnom dijelu prvenstva, dok je ekipa Blaža Sliškovića drugim uzastopnim remijem sama sebi zakomplikovala borbu za titulu.

Bijeljinci su u Mostaru došli u vođstvo lijepim golom Đurića, da bi Filipović u 54. minutu postavio konačni rezultat:

Zrinjski - Radnik 1:1 (0:1).

Plemići su nakon primljenog pogotka napravili veliki broj šansi, ali je Mladen Lučić odlično branio i držao svoj tim u prednosti u prvom poluvremenu.

Sudija Miloš Gigović je poništio gol Nemanje Bilbije zbog spornog prekršaja u napadu i na odmor se otišlo vođstvom gostiju od 0:1.

Bijeljinci ipak nisu uspjeli da sačuvaju svoju mrežu u drugom poluvremenu kada je Filipović rutinski završio lijepu akciju domaćih.

Filipović sjajno šutirao iz slobodnog udarca u 80. minutu, ali Mladen Lučić još jednom odlično interveniše.

Do kraja meča dva zicera gostima je odbranio Pirić pa se rezultat do kraja meča nije mijenjao.

U prvom meču Lige za opstanak Mladost iz Doboj-Kaknja je kao domaćin savladala Vitez sa 1:0 golom Dilavera u 55. minutu.

Već prežaljeni Vitez je i dalje bez osvojenog boda, ali i postignutog gola u gostima.

LIGA ZA PRVAKA - 1. KOLO:

Zrinjski - Radnik 1:1 (0:1)
/Filipović 54 - Đurić 9/

U nedjelju:

Željezničar - Krupa (15.00)
Široki Brijeg - Sarajevo (18.00)

TABELA: Zrinjski 51 (+1), Željezničar 50, Široki Brijeg 42, Sarajevo 40, Krupa 35, Radnik 33 (+1).

LIGA ZA OPSTANAK - 1. KOLO:

Mladost - Vitez 1:0 (0:0)
/Dilaver 55/

U nedjelju:

Borac - Čelik (15.00)
GOŠK - Sloboda

TABELA: Mladost 32 (+1), Borac 26, GOŠK 24, Sloboda 21, Čelik 13, Vitez 8 (+1)

.

IZ MINUTA U MINUT

-Kraj-

90- Šest minuta sudijske nadoknade u Mostaru.

90- Mladost mirno čuva prednost u Doboj-Kaknju.

87- Golmani nastavljaju da se takmiče za titulu igrača utakmice. Sada Pirić fantastičnim odbranama spašava Zrinjski. Odbranio je dva zicera Peci i Srećkoviću.

80 -  Filipović sjajno šutira iz slobodnog udarca, ali Mladen Lučić još jednom odlično interveniše. Ostaje 1:1 u Mostaru.

65 - Lučić je ostao ležati nakon sudara sa Jovićem. Nije to izgledalo lijepo po golmana gostiju, ali je nastavio meč.

58 - Stopostotna šansa za Radnik. Peco je centrirao s desne strane, a Srećković ne uspijeva da pogodi gol.

55 - GOOOL!!! Mladost vodi protiv Viteza. Haris Dilaver je strijelac.

54 - GOOOL!!! Miloš Filipović pogađa za 1:1 u Mostaru.

Golman Kenan Pirić daleko je degažirao loptu, Bilbija je glavom prebacio loptu do Filipovića, a sjajni golgeter postiže 13. pogodak u sezoni, kojim se na čelu liste strijelaca izjednačio sa Mersudinom Ahmetovićem.

46 - Počeo je drugo poluvrijeme na oba stadiona.

45 - Kraj prvog dijela.

44 - Finiš prvog poluvremena, nema promjena.

36 - Nemanja Bilbija postiže gol za Zrinjski, ali sudija Gigović ga poništava zbog prekršaja u napadu.

35 - Bude se i domaći. Par ozbiljnih prilika pred golom Mladena Lučića, ali nema gola. Mreže miruju na drugom meču u Doboj-Kaknju.

17 - Bijeljinci prijete i nakon postignutog gola. Demir Peco i Arman Beširević imali su šanse za povećanje prednosti, ali ostaje 0:1.

9 - GOOOL!!! Velibor Đurić dovodi Radnik u vođstvo protiv Zrinjskog!

Nekadašnji fudbaler Mostaraca nije se radovao pogotku, ali nema sumnje da je više nego zadovoljan što je zatresao mrežu bivšeg kluba. Sjajan udarac sa ruba šesnaesterca za prednost Bijeljinaca 0:1.