"Armija" pregazila Lion!

CSKA u četvrtfinalu, Lion ispao. Salcburg eliminisao Borusiju, Arsenal imao pomoć sudija i izbacio Milan u osmini finala Lige Evrope.

Lion će 16. maja biti domaćin finala Lige Evrope, ali tog dana na svom stadionu neće igrati "lavovi".

Lion je, iako je pobedio u prvom meču u Moskvi, eliminisan u osmini finala Lige Evrope od "armejaca". CSKA je pobedio 3:2 i posle Crvene zvezde prešao još jednu prepreku na putu ka samoj završnici masovnijeg UEFA takmičenja.

Lion je napao, a CSKA poveo!

Minijatura Aleksandra Golovin u 39. minutu utišala je stadion. Fudbaler CSKA postigao je fenomenalan gol i anulirao prednost domaćina iz prvog meča.

Krenuli su fudbaleri Liona na "sve ili ništa" i u 59. minutu izjednačili preko Kornea, ali nakon neregularnog gola, jer je lopta pre nego što je Feri asistirao napustila teren. Međutim, samo minut kasnije Musa je posle centaršuta s desne strane uklizao i zatresao mrežu.

Već u 65. bilo je 1:3. Ovaj put napad CSKA tekao je po levoj strani, a loptu u mrežu sporveo je Vernblum, na koga je samo na trenutak zaboravila odbrana Liona.

Međutim, drama nije izostala.

Drama u Plzenju, častan oproštaj Viktorije!

Dijaz je ispratio napad Liona po desnom krilu, sjajno se ubacio i iz prve skrenuo loptu mrežu. Tek posle toga usledili su žestoki napadi domaćina, stvarali su prilike, ali nisu uspevali da postignu gol.

CSKA je zasluženo u četvrtfinalu.

Arsenal je pobedio Milan 3:1, ali posle obilate pomoći sudija. "Rosoneri" su poveli golom Čalanoglua u 35, a četiri minuta kasnije Velbek je iscenirao penal, a onda i bio precizan sa 11 metara. Vrlo brzo posle gola "tobdžija" švedski sudija Erikson je propustio priliku da pokaže na kreč posle očiglednog igranaj rukom fudbalera Arsenala u svom kaznenom prostoru.

Za Milan je utakmica bila gotova...

Džaka je doneo domaćinu prednost u 71, a Velbek je stavio tačku na duel evropskih velika u osmini finala. Menje slavan će dalje, a sedmostruki prvak Evrope završava takmičenje.

Golova nije bilo u Austriji, gde je Salcburg odbranio 2:1 iz Dortmunda.