Het-trik Mesija i pobeda "blede" Barse

Barselona pobedila Leganes 3:1. Igrao Darko Brašanac...

Sigurnim koracima Barselona grabi ka 25. tituli prvaka Španije, devetoj u ovom veku. Katalonski gigant je u 31. kolu Primere pobedio Leganes 3:1 (2:0).

Meč na Kamp Nou stadionu obeležio je Lionel Mesi, novim het-trikom.

Argentinac je postigao sva tri gola i praktično obezbedio Barsi pobedu, odnosno miran put ka završnici šampionata, jer ima ogromnih 12 bodova prednosti, ali i utakmicu više od Atletika iz Madrida.

Do kraja sezone ostalo je još sedam kola. Tačnije, još toliko će Mesi imati šansu da prestigne svoj golgeterski učinak iz prošle godine, kada je postigao 37 golova. Sada je stigao do 29...

Najbolji učinak, ipak, ostaje onaj iz sezone 2011/2012, kada je postigao 50 golova, a naredne 48.

Mesi je u roku od pet minuta dva puta savladao golmana gostiju Kueljara. Posebno lep bio je prvi pogodak najboljeg igrača Barselone u 27. minutu. Sjajno je Mesi izveo "slobodnjak" sa oko 25 metara, prebacivši "živi zid" i smestivši loptu uz stativu u mrežu.

U 32. već je bilo 2:0.

Kutinjo je pasom kroz sredinu bacio u vatru Argentinca, a ovaj na svoj način rešio duel sa odbranom Leganesa i protivničkim golmanom.

Ipak, Barsa nije blistala...

Čak se ne može reći ni da je tim Ernesta Valverdea igrao onoliko koliko mu je bilo potrebno da bi upisao 24. pobedu ove sezone u Primeri.

Tu činjenicu iskoristili su gosti. Marokanac Nabil el Žar se iznenada našao u poziciji da sa 16 metara uputi udarac, to je učinio odlično i prezemin, ali vrlo jakim i preciznim udarcem savladao Marka Ter Štegena.

Leganes je smanjio prednost Barselone u 68. minutu, a do kraja više nije imao prilika. Za goste je od 60. igrao bivši fudbaler Partizana Darko Brašanac. Hrabor je igrao gost, a to ih je do kraja koštalo još jedne lopte u mreži. U 87. minutu Mesi je postavio konačan rezultat.

Obe ekipe su rasterećeno ušle u meč. Leganes je u drugom delu tabele, ali nema strah od ispadanja, baš kao ni Barselone od toga da će izgubiti čelnu poziciju.