Kraj za "vitezove" - Čelik se nada

Fudbaleri Čelika bez problema savladali Vitez koji je ostao i bez teoretske šanse za opstanak u Premijer ligi BiH.

PLBIH - Čelik upisao tro boda, Vitez ispao Izvor: MONDO/Samir Cacan

Zenički Čelik sa ubjedljivih 4:0 savladao je Vitez u posljdnjoj utakmici 4. kola Lige za opstanak i zadržao šanse da i sljedeće godine igra u premijer ligi BiH.

Crveno-crni su ovom pobjedom smanjili zaostatak za tuzlanskom Slobodom na šest bodova, a do kraja je ostalo još šest kola.

Mrežu domaćih načeo je Nikolić u 16. minutu, a minut prije kraja prvog dijela Anđušić je iskoristio grešku protivnika i povisio na 2:0.

U drugom dijelu Nikolić se upisao u asistente, a pogodak, svoj prvi u dresu Čelika, postigao je Nigerijac Okoli.

Konačnih 4:0 postavio je najbolji igrač ove utakmice, Stevo Nikolić u sudijskoj nadoknadi.

Već otpisani Vitez ovim porazom izgubio je i teoretske šanse za opstanak pošto šest kola prije kraja zaostaje za Slobodom 19 bodova.