Bufon besneo, vređao sudiju, a onda je naišao...

Pogledajte susret Ronalda i Bufona u miks zoni, posle dramatičnog i kontroverznog završetka meča Real - Juventus

"Ne sme sudija da bude ciničan do te mere da uništi rad cele ekipe. Ljudsko biće ne može na onakav način da izbaci jedan tim iz takmičenja. Ako nema karaktera da se pojavi na terenu i sudi kako valja onda mu je mesto na tribinama, pored supruge i dece, da pije sprajt i gricka pomfrit", govorio je u dahu legendarni Đanluiđi Bufon, bacajući drvlje i kamenje na arbitra Majkla Olivera, kojeg je označio kao glavnog krivca za eliminaciju Juventusa iz Lige šampiona.

"Tamo gde bi trebalo da mu bude srce, Oliveru stoji kanta za đubre! Njegova odluka pokazuje da je nesposoban. Da nema osećaj za igru. Nema osećaj za j... ništa. Znam šta je video. Video je sumnjivu situaciju. Ne možete nekome svirati penal u 93. minutu, a nekome ne, iako se isto desilo u prvoj utakmici", poručio je Bufon, kojeg je Englez isključio malo nakon što je pokazao na belu tačku u 93. minutu zbog starta Mahdija Benatije nad Lukasom Vaskezom.

Ceo incident dogodio se pri rezultatu 0:3 u koris italijanskog tima, osam dana nakon što je Real Madrid istim rezultatom pobedio u Torinu i praktično "ubio" ovaj dvomeč dva velikana evropskog fudbala.

Rezultati

Međutim, otpisani Juventini igrali su za ponos i slavu u Madridu u sredu uveče, stigli na nekoliko sekundi pod produžetaka, ali pali posle penala koji je žestoko podelio evropsku javnost i doveo, prema nekim informacijama, do tuče između španskih i italijanskih novinara u loži stadiona "Santijago Bernabeu".

Nakon što je i deseti put u karijeri savladao Bufona, Kristijano Ronaldo konstatovao je pred TV kamerama da se njegovi rivali ljute bez povoda jer je, kako je rekao, penal nad Vaskezom bio očigledan.

Kada je krenuo kući, Ronaldo je na putu ka parkingu naleteo na Bufona u trenutku dok je veteran "besneo" u razgovoru sa italijanskim novinarima, a koliko dramatična završnica utakmice nije uticala na ogromno poštovanje koje gaje jedan prema drugome…