Našao se bolji od Barnlija, Morata besneo na klupi

Posle pet uzastopnih pobeda Dajšov tim naleteo je na boljeg u čijim redovima je ponovo zamenjen 80 miliona evra plaćeni centarfor.

Prvi put u 2018. godini svrgnuti šampion Engleske vezao je dve pobede u Premijer ligi.

Na gostovanjima!

Nakon što je ulazak Olivijea Žirua umesto Alvara Morate pri rezultatu 2:0 za Sautempton u subotu doveo do preokreta i pobede od 2:3, ovog četvrtka uveče u nadoknadi 31. runde Francuz i Španac počeli su zajedno u startnoj postavi i gledali kako Viktor Mozes prvo "asistira" Kevinu Longu za autogol u prvom, a onda postiže i pogodak u 69. minutu za konačnih:

Barnli - Čelsi 1:2 (0:1) na "Turf Muru", gde je prekinut niz od pet pobeda ekipe menadžera Šona Dajša!

Serija pobeda Barnlija:

3. mart - Everton 2:1

10. mart - Vest Hem 0:3

31. mart - VBA 1:2

7. april - Votford 1:2

14. april - Lester 2:1

Iako ga je od dolaska iz Arsenala poslednjeg dana zimskog prelaznog roka uglavnom menjao tokom drugog poluvremena, to što je Morata ove večeri počeo utakmicu zajedno sa Žiruom nije značilo i da neće PONOVO biti zamenjen, a kada je odlazeći menadžer Antonio Konte uveo Edena Azara umesto španskog centarfora...

...dogodila se prilično neprijatna scena na klupi gostiju, na kojoj je 80 miliona evra plaćeni napadač vikao, bacao stvari i flaše sa vodom pod noge i negodovao tako da Italijan nije mogao da ga ne čuje.

Međutim, sve to ostalo je u senci tvrde utakmice u kojoj je sastav iz Londona brzom reakcijom na slučajan pogodak Ešlija Barnsa iz 64. minuta, kada je centarfor Barnlija pokušajem da preskoči udarac Johana Gudmunsona sa distance zakačio loptu i prevario Tiboa Kurtou, stigao na pet bodova zaostatka za četvrtoplasiranim Totenhemom.

Pet minuta nakon pomalo komičnog pogotka Barnsa, osmog u šampionatu ove sezone, Emerson Palmieri poslao je divan centaršut sa leve strane (gde je menjao jedinog predstavnika Čelsija u timu sezone Premijer lige, Markosa Alonsa), Mozes na "drugoj stativi" mirno prihvatio taj pas i plasirao loptu ispod Nika Poupa koji je u tom trenutku verovatno i dalje mislio na scenu iz 20. minuta kada ga je savladao njegov saigrač, Long.

Barnli: Poup - Luton, Long, Tarkovski, Vard - Lenon (Vels), Kork, Vestvud, Gudmundson - Barns, Vud (Vouks).

Čelsi: Kurtoa - Aspilikueta, Kejhil, Rudiger - Mozes, Bakajoko, Kante, Emerson (Zapakosta), Pedro - Morata (Azar), Žiru.

U istom terminu, mada avansno igrajući meč 35. kola Premijer lige (kako bi za vikend nastupili u polufinalu FA kupa upravo protiv Čelsija), fudbaleri Sautemptona nastavili su seriju mečeva bez pobede i ostali ispod crte u Premijer ligi.

Uz 90 minuta našeg Dušana Tadića na terenu stadiona "King Power": Lester - Sautempton 0:0.