Zrinjski šampion BiH, Bilbija kolekcionar trofeja!

Mostarci treću godinu u nizu najbolji u bh. eliti, što do sada nikome nije pošlo za rukom. Banjalučanin četvrtu godinu zaredom podigao pobjednički pehar.

Zrinjski je novi-stari šampion BiH!

Treću godinu zaredom Mostarci su najbolji u bh. eliti, što do sada nikome nije pošlo za rukom.

Pobjedom u hercegovačkom derbiju protiv Širokog Brijega 3:1 (1:0), "plemići" su iskoristili novi kiks Željezničara (poražen od Radnika u Bijeljini 0:1) i dva kola prije kraja sezone stekli nedostižnih šest bodova prednosti (imaju bolji međusobni skor od Sarajlija).

Prije nego što je utješni gol za goste postigao Dražen Bagarić šest minuta prije kraja meča, pobjedu su osigurali Hrvoje Barišić, koji je mreću rivala zatresao već nakon 50 sekundi meča, te Nemanja Bilbija u 54. minutu, koji se tako upisao u istoriju bh. fudbala jer je četvrtu sezonu zaredom dizao šampionski pehar.

Prije titula sa Mostarcima, u sezoni 2014/15. nosio je dres Sarajeva, koje je posljednje slavilo u prvenstvu, prije nego što je krenula dominacija Zrinjskog.

Tačku na "i" stavio je Miloš Filipović u drugom minutu nadoknade.

Pogledajte najzanimljivije detalje sa utakmice...

...
Izvor: YouTube/Zrinjski Mostar

Tim Blaža Sliškovića ponovio je tako uspjeh iz dvije prethodne sezone, kada se u svoje vitrine donio šampionske pehare.

Ujedno, "plemići" su osvojili šestu titulu u najjačoj bh. ligi, te se tako učvrstili na prvoj poziciji po broju trofeja. Slijedi Željezničar sa tri pehara.

U ostalim utakmicama osmog kola Lige za prvaka, ranije danas Sarajevo je kao gost savladalo Krupu 3:2, dok je, kako smo već naveli, Radnik golom Dine Beširevića omogućio Zrinjskom da dva kola prije kraja sezone otvori šampionski šampanjac.