"Rakete" i dalje lete!

Hjuston brejkom stigao do 2:2 u finalu Zapada.

U poslednju četvrtinu aktuelni šampion NBA lige je ušao sa 12 poena prednosti, međutim, gosti su uspeli da preokrenu i pobede za 2:2 u finalnoj seriji plej-ofa Zapadne konferencije:

Golden Stejt - Hjuston 92:95 (28:19, 18:34, 34:17, 12:25).

golden stejt
Izvor: YouTube/Motion Station

Najefikasniji bio je Džejms Harden sa 30 poena, od kojih je čak 24 postigao u prvom poluvremenu. U drugom delu ulogu lidera u gostijućem timu preuzeo je Kris Pol, postigavši 13 od svojih 27 poena u poslednje dve deonice. Među junaka ove pobede spada i Erik Gordon koji je meč završio sa skromin 14 poena, ali je pogodio važan šut za tri na 2:27 pre kraja (za vođstvo Hjustona 94:89).

Ključna je, ipak, bila sjajna odbrana gostiju u poslednjoj deonici, u kojoj su igrači Golden Stejta uspeli da ubace samo 12 poena. Pod pritiskom je promašio i Stef Kari, kada je u poslednjim trenucima šutirao trojku za produžetak.

Pod obručima su se istakli Pi Džej Taker i Klint Kapela, obojica sa 12 defanzivnih skokova. Prvi je uhvatio ukupno 16, a drugi 13 lopti.

"Voriorse" su predvodili Stef Kari sa 28 i Kevin Durant sa 27 poena, uz 12 skokova. Dobar učinak imao je Drejmond Grin - 11 poena, 13 skokova i osam asistencija. Sve to bilo je, ipak, nedovoljno za vođstvo Golden Stejta 3:1...

Peta utakmica igra se u noći između četvrtka i petka.

U finalu Istočne konferencije trenutan rezultat je, takođe 2:2, a sastaju se Boston i Klivlend.