Potop Kostarike pred meč protiv Srbije!

Prvi rival "orlova" na Mundijalu ubedljivo poražen pred polazak u Rusiju.

Žestok poraz Kostarike uoči utakmice protiv Srbije!

Ekipa protiv koje će "orlovi" igrati u nedelju, u prvom kolu Svetskog prvenstva, primila je četiri gola u Briselu pred polazak na Mundijal.

Belgija - Kostarika 4:1 (2:1)

Iako je iskusni Brajan Ruiz u 24. minutu prvi postigao gol i nagovestio prijatno veče gostiju, Dris Mertens u 31. i Romelu Lukaku u 42. minutu su "okrenuli" rezultat pre poluvremena.

Lukaku je bio strelac i posle pauze, za 3:1 (50. minut), posle čega je i Miši Batšuaji u 64. minutu zatresao mrežu i postavio konačnu, ubedljivu pobedu "đavola" uoči odlaska na najveći turnir.

Posle poraza na gostovanju Engleskoj i trijumfa protiv Severne Irske, Kostarika kreće na Mundijal svesna gde "škripi" i šta bi morala da popravi do utakmice protiv "orlova".

Selektor srpskog rivala, Oskar Ramirez, izveo je na stadionu "Kralj Boduen" ekipu na teren u ovom sastavu: Navas - Akosta, Gonzales, Duarte - Borhes, Teheda, Gamboa, Ovijedo - Ruiz, Bolanjos - Urenja. Igrali su i Venegas, Kalvo, Guzman, Smit i Kembel.