Nadal stigao do Novaka posle pet sati!

U petak u polufinalu Vimbldona gledaćemo 52. duel Novaka Đokovića i Rafaela Nadala. Drugi par Anderson - Izner.

Rafael Nadal plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je u maratonskom susretu na Centralnom terenu bio za nijansu bolji od Huana Martina Del Potra - 3:2, po setovima 7:5, 6:7 (7:9), 4:6, 6:4, 6:4!

Meč je trajao četiri sata i 52 minuta.

Jedini brejk u petom setu Nadal je napravio za vođstvo od 3:2, a nakon toga je Del Potro imao pet šansi da uzvrati i izjednači rezultat, ali je Španac sve izdržao.

To znači da će se u petak u "finalu pre finala" sastati Novak Đoković i Rafael Nadal, u čijem međusobnom rivalstvu je rezultat 26:25 u korist našeg asa!

Ove godine odigrali su samo jedan meč (7:6, 6:3 za Nadala u polufinalu rimskog Mastersa), a na travi su poslednji put igrali u finalu Vimbldona 2011. godine, kada je Novak osvojio prvu od tri titule na najprestižnijem svetskom turniru.

Drugog finalistu daće okršaj dvojice moćnih servera, Kevina Andersona i Džona Iznera.

Nakon što je Južnoafrikanac napravio veliki preokret i eliminisao Rodžera Federera, Amerikanac je od 0:1 stigao do 3:1 protiv Miloša Raonića (Kanada) - 6:7 (5:7), 7:6 (9:7), 6:4, 6:3.

Izneru je ovo daleko najbolji rezultat na Vimbldonu, ali i najveći domet u karijeri na nekom grend slem turniru, posle četvrtfinala US opena 2011.

On je 2010. upravo na Vimbldonu bio akter najdužeg meča u istoriji tenisa, kada je u petom setu pobedio Nikolu Maua rezultatom 70:68. Meč je trajao tri dana, a efektivno se igralo 11 sati i pet minuta!