LŠ: Videoton prošao dalje, ali nije moralo tako...

Plasman u plej-of Lige šampiona su nešto ranije izborili Dinamo iz Kijeva, BATE Borisov i PAOK, a nakon odigranih mečeva koji su počeli u terminu od 20 časova pridružili su im se atinski AEK, Dinamo iz Zagreba, Videoton i Benfika.

LŠ: Videoton prošao dalje, ali nije moralo tako... Izvor: MN PRESS

Šampion Grčke je kao domaćin izborio rutinsku pobjedu protiv škotskog Seltika čiji se menadžer, Brendan Rodžers, nerazumljivo kockao i izgubio.

Naime, Rodžers se odlučio da u prvih jedanaest ne uvrsti udarne igle iz prošle sezone Musu Dembelea i Skota Sinklera čiji izostanak je AEK itekako iskoristio. Atinjani su u vođstvo došli već u 6. minutu kada je pogodio Rodrigo Galo, dok je Marko Livaja metu pogodio u 50. minutu.

Rodžers je u drugom dijelu uveo u igru Dembelea i Sinklera, a Englez je u 78. minutu uspio da savlada Vasilisa Barkasa, ali više od toga gosti iz Škotske nisu mogli pa će takmičenje nastaviti u plej-ofu za Ligu Evrope.

Nada o ulasku u grupnu fazu Lige šampiona će nastaviti da traje u Zagrebu. Dinamo je nakon 2:0 u gostima Astanu savladao i kod kuće golom Marija Gavranovića u 74. minutu.

Za razliku od mirnog prolaska dalje u Zagrebu, šampion Mađarske je na "Pančo Areni" u Felšutu strahovao do posljednjeg minuta, ali nije moralo biti tako.

Danko Lazović je sa bijele tačke u 67. minutu imao priliku da donese vođstvo timu Marka Nikolića ali je njegov slab udarac odbranio Johan Dalin. Uprkos tome Videoton je prošao dalje zbog gola u gostima.

Posljednja utakmica koja je počela u 20 časova se igrala u Istanbulu gdje Fenerbahče nije uspio da nadoknadi minus od jednog gola iz Portugala.

Benfiku je u vođstvo doveo Gedson Fernandes u 26. minutu nakon odlične asistencije Nikolasa Kastilja. Fener je do poravnanja došao na u nadoknadi prvog dijela kada je metu pronašao Alper Potuk, ali do preokreta nošeni fanatičnom podrškom navijača nisu mogli.