"Vestfalen" je neosvojiv za "srpski" Ajntraht

Trojica srpskih reprezentativaca iz Ajntrahta nastupili su u petak uveče u Dortmundu, ali nisu uspjeli da izbjegnu poraz od Borusije - 3:1 (1:0).

Filip Kostić, Mijat Gaćinović i rezervista Luka Jović ostali su praznih šaka na gostovanju u Dortmundu.

Pred duel sa Ajntrahtom, Borusija nije poražena na čak 24 meča koja je igrala petkom uveče, a seriju od 11 utakmica bez neuspjeha petkom imao je i tim iz Frankfurta. Do večeras...

DORTMUND - AJNTRAHT 3:1 (1:0)

Frankfurski tim već dugo vremena je omiljena mušterija "milionera", koji nisu prepustili priliku da prenoće na prvom mjestu prvenstvene tabele iako nisu odigrali posebno kvalitetno.

Reprezentativac Srbije Filip Kostić u prvom dijelu bio je najzapaženiji igrač gostiju, našao se već u šestom minutu u najboljoj šansi, koju mu je iskosa sa lijeve strane odbranio golman Roman Burki, da bi 20 minuta kasnije zaradio žuti karton zbog opasnog starta.

Drugi srpski reprezentativac Mijat Gaćinović, koji je takođe bio starter, pokušao je kod prvog pogotka domaćina bukvalno na gol liniji da "odbrani" gol poslije kornera i udarca Abdu Dijaloa, ali je Francuz iz trećeg pokušaja nekako ugurao i loptu i mladog Trebinjca u mrežu - 1:0.

I treći Srbin u gostujućem timu Luka Jović dobio je priliku u posljednjih pola sata i "podigao" Ajntraht, koji je u 68. minutu izjednačio pogotkom Sebastijana Halea. Francuz se time i na trećem meču upisao u strijelce.

Samo nekoliko minuta, "milioneri" su ponovo stigli do prednosti golom Marijusa Volfa, da bi drugi trijumf ove sezone ovjerio sjajnim udarcem u samom finišu Pako Alkaser za prvu poziciju na tabeli.

Barem do sutra, kada su na programu ostale utakmice trećeg kola.

Dortmund je kod kuće slavio nad timom iz Frankfurta u posljednjih čak osam mečeva, ukupno 44 puta, najviše od svih drugih timova u Bundesligi i to na jubileju Marsela Šmelcera.

Iskusni defanzivac je po 350. put obukao crno-žuti dres u svim takmičenjima.