BUNDESLIGA: Trijumf Bajerna i "kiša" golova

Bajern je rutinski savladao goste iz Leverkuzena, a golova nije manjkalo ni na ostalim terenima. Ukupno 19 na pet utakmica u terminu od 15.30.

Loša forma Bajera iz Leverkuzena se nastavlja.

"Apotekari" su na "Alijanc Arenu" došli bez osvojenog boda iz uvodna dva kola, a tražiti prve bodove i ulazak u pozitivan niz rezultata u Minhenu nije baš najbolja opcija.

Ipak, gosti su više srećno nego spretno došli do vođstva već u 5. minutu, a to je ostavilo previše vremena Bavarcima da preokrenu rezultat i gostima nanesu treći vezani poraz:

BAJERN - LEVERKUZEN 3:1 (2:1)

Bajer je već u 2. minutu susreta nakon igranja rukom u šesnaestercu Tijaga Alkantare dobio priliku da sa bijele tačke dođe do vođstva.

Nakon što prvu priliku nije iskoristio Kevin Foland sudija je tražio da se izvođenje udarca ponovi jer su igrači utrčali u kazneni prostor prije udarca njemačkog napadača koji je svoju dužnost nakon toga predao Brazilcu Vendelu.

Lijevi bek je za razliku od svog saigrača bio siguran i snažnim udarcem savladao Manuela Nojera.

Očekivano, uslijedio je silan pritisak Bajerna koji je urodio plodom već u 10. minutu kada je Korentan Toliso pokušao da uposli Roberta Levandovskog, ali je se lopta odbila taman da Francuz uhvati polu-volej i pošalje loptu u malu mrežu.

Toliso je u 42. minutu zbog, čini se, teške povrede koljena napustio teren i ustupio mjesto Hamesu Rodrigezu.

Publika na "Alijanc Areni" nije dugo čekala na drugi gol.

Džonatan Tah je umjesto da pusti loptu svom golmanu odlučio da sam "riješi" dugu loptu koju je poslao Džošua Kimih. Štoper je očajno reagovao i ostavio loptu na tacni za Arjena Robena koji u prijemu sebi podigao loptu i volejom pogodio gornji lijevi ugao.

Fantastično!

Bajern je u nastavku držao loptu u posjedu i u potpunosti kontrolisao protivnika koji nije nijednom zaprijetio Manuelu Nojeru. A do kraja se u strijelce upisao i Hames Rodrigez za konačnih 3:1.

Bavarce u srijedu očekuje gostovanje Benfici u Ligi šampiona (srijeda, 21 čas, TV Arena Sport).

U ostalim susretima koji su odigrani u terminu od 15.30 časova iznenađenje je napravila Fortuna iz Dizeldorfa koja je kod kuće u dramatičnom finišu savladala Hofenhajm. Gosti su poravnali rezultat u 86. minutu ali je Dodi Lukebakio dva minuta kasnije sa bijele tačke donio prva tri boda za Fortunu ove sezone.

Zanimljivo je bilo i na meču Volfsburga i Herte za koju je svih 90 minuta odigrao Marko Grujić.

Gosti su dva puta imali vođstvo u drugom poluvremenu, ali je gol Ondreja Dude u prvom minut nadoknade poništio Admir Mehmedi u trećem. Do dramatične pobjede nakon preokreta došao je i Majnc protiv Augzburga golom Aleksandrua Maksima u trećem minutu nadoknade vremena. Čak pet golova je bilo u Lajpcigu gdje je domaćin slavio protiv Hanovera.