Borac m:tel slavio u Goraždu

"Crveno-plavi" su trijumfom od jednog gola razlike došli do prve pobjede u sezoni u dvorani "Mirsad Husić" u Goraždu.

Banjalučani su trećem kolu Premijer lige BiH uspjeli doći do prve pobjede.

Poslije poraza u prvom kolu u Gornjem Vakufu, izabranici Bojana Unčanina, i pored nešto slabije partije, uspješno su prebrodili teško gostovanje u Premijer ligi BiH.

RK Goražde - RK Borac m:tel 20:21

Prvi dio susreta prošao je u relativno izjednačenoj igri. Ipak, "crveno-plavi" su u finiš prvog poluvremena ušli sa plus dva, 9:7, ali su domaći igrači do isteka 30. minuta uspjeli preokrenuti rezultat i na odmor otići sa minimalnom prednošću, 11:10.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju rukometaši Borca m:tel i već u prvim minutama preokreću rezultat u svoju korist, 13:12. Ali, sa nekoliko tehničkih grešaka u napadu dozvolili su igračima Goražda da naprave seriju i sredinom poluvremena odu na plus tri, 17:14. Tada Bojan Unčanin traži minut odmora, što će se spostaviti kao ključan momenat ovog susreta.

Nakon tajm auta, Banjalučani postižu pet golova zaredom i prelaze u vodstvo, 19:17. Do kraja utakmice "crveno-plavi" su uspjeli zadržati prednost i ostvariti prvu pobjedu u novoj sezoni Premijer lige BiH.

Banjalučane je do pobjede nosila desna strana napada, na kojoj su Dejan Unčanin i Vladan Đurđević postigli po pet pogodaka.

U narednom kolu rukometaši Borca m:tel igraju derbi sa Vogošćom, u nedjelju, 21. oktobra, u dvorani Borik.

Dosta zanimljiviji meč se očekivao u Istočnom Sarajevu, ali je domaća Slavija odigrala dosta slabu utakmicu protiv Sloge iz Doboja i doživjela poraz od osam golova razlike.

Do prve pobjede je došao i Zrinjski koji je u Mostaru bio bolji od Gračanice. Derventa i Maglaj su podijelili bodove, dok su Vogošća i Bosna iz Viskog ostvarile ubjedljive pobjede kod kuće.