Marko Gobeljić i sve njegove lepotice (VIDEO)

Šest puta ove sezone bio je strelac, a na nekim od golova pozavideli bi mu i najbolji centarforovi.

Marko-Gobeljic-golovi-VIDEO Izvor: MN PRESS

Doveden je iz Napretka da bude konkurencija Filipu Stojkoviću za poziciju desnog beka. U početku je više igrao po levoj strani, pa i u veznom redom, ali je ove sezone dočekao da se naigra na svojoj primarnoj poziciji i, neočekivano, nadaje golova.

Iako i dalje ima ulogu zamene, Marko Gobeljić maksimalno odrađuje svoje obaveze i koristi svaku šansu. Uspeo je da upiše pet golova u Superligi, a onda i da savlada velikog Điđija Bufona u utorak protiv Pari Sen Žermena.

Jeste to bio samo utešni pogodak za crveno-bele u porazu 1:4, ali sigurno je da će ga 26-godišnji Kraljevčanin pamtiti dok je živ. Savladati Bufona iz voleja - to nisu uspeli mnogi sjajni napadači u Seriji A, Ligi šampiona i Ligi 1. Marko Gobeljić jeste, u 56. minutu, pri vođstvu Parižana 2:0.

Teško je opisati kakvo oduševljenje je tada nastalo na krcatim tribinama stadiona Rajko Mitić. Delovalo je u tim trenucima da bi Zvezda mogla i do izjednačenja, ali je Markinjos dvadesetak minuta kasnije ugasio nadu...

Gol koji je Gobeljić postigao dugo će se vrteti u video podsećanjima na ovosezonski nastup crveno-belih u Ligi šampiona, što zbog toga kom timu i golmanu je dat, što zbog svoje lepote, ali i među ostalim njegovim pogocima bilo je pravih "lepotica".

U izboru za najlepši gol 2018, koji je organizovala Crvena zvezda, ime Marka Gobeljića našlo se dva puta. Prvo za pogodak iz duela sa Čukaričkim, kada je provozao "slalom" od centra terena, a potom i za "bombu" u Kruševcu.

Uz te golove, izdvojićemo i ovaj protiv Pari Sen Žermena i volej protiv OFK Bačke: