Videoton se oprostio velikim bodom, bes u Istanbulu!

Ekipa Marka Nikolića remizirala u Budimpešti sa Čelsijem (2:2), ali nije prošla. Bešiktaš ispao porazom kod kuće, a Rikardo Kvarežma izgubio živce. Gol Prijovića i maestralna igra Gaćinovića.

Drama u poslednjoj večeri grupne faze Lige Evrope!

Mijat Gaćinović imao je šou na rimskom "Olimpiku", gde je spektakularnim potezima - golom i asistencijom - poveo Ajntraht ka preokretu i maksimalnom učinku. Njegov tim osvojio je svih 18 bodova i daleko za sobom ostavio rivale, uključujući i Lacio, svog saputnika u narednu rundu.

Lacio - Ajntraht 1:2 (0:0)

Bez plasmana u toj grupi ostao je kiparski Apolon, koji je večeras pobedio 1:3 u Marseju, sa srpskim vezistom Sašom Markovićem u sastavu. Kiparski predstavnik tako je učinio domaćina sa Velodroma jednim od neprijatnijih iznenađenja ove faze takmičenja.

Za razliku od Olimpika, aplauze na oproštaju od Evrope zaslužio je Videoton Marka Nikolića, koji je opet hrabro suprostavio Čelsiju i ostao bez jako vrednog skalpa zahvaljujući maestralnom golu Olivijea Žirua iz "slobodnjaka", pri rezultatu 2:1.

Videoton - Čelsi 2:2 (1:1)

Srpski centarfor Marko Šćepović odigrao je ceo meč za mađarskog šampiona i na terenu video gol Vilijana za ranih 0:1, koje je Nikolićev tim pretvorio u vođstvo 2:1 autogolom Itana Ampadua i Loika Nega. Ipak, zahvaljujući Žiruu to nije bilo dovoljno za vrednu pobedu "Mol Vidija", koja mu ipak ne bi obezbedila plasman.

Krivac za to je BATE Borisov, jer je slavio u Solunu i pogocima Maksima Skaviša i dvostrukog strelca Nikolaja Signjeviča "overio" plasman već do poluvremena.

PAOK - BATE 1:3 (0:3)

Srpski defanzivac Aleksandar Filipović odigrao je ceo meč za goste i bio deo odbrane koja u 59. minutu nije uspela da spreči pogodak upornog Aleksandra Prijovića. Taj gol, ipak, nije bio uvod u zanimljiviji finiš...

Dok je u Grčku mirno odmicala završnica, u Istanbulu je "kuvalo", jer je Bešiktaš završio evropsku sezonu u grupnoj fazi.

Ispunjeni i bučni "Vodafon" stadion iščekivao je trijumf ekipe Šenola Guneša protiv gostiju iz Švedske i čak i bod bio bi joj dovoljan da prezimi u Evropi. Međutim, centarfor gostiju Markus Antonson je u 51. minutu šokirao crno-bele tribine, pred kojima je Portugalac Rikardo Kvarežma izgubio živce i zaradio crveni karton zbog brutalnog starta na rivala, "otvorenim" stopalom.

Bešiktaš - Malme 0:1 (0:0)

Turski predstavnik je napadao, napadao, Kanađanin Kajl Lerin je i u nadoknadi vremena pogodio prečku, ali to nije bilo dovoljno da ekipa Adema Ljajića osvoji bar bod.

Malme se branio, odbranio, eliminisao favorita i pridružio se Genku u nokaut fazi.

Pročitajte rezultate i označena imena putnika u sledeću fazu, u kojem će se ovom takmičenju iz Lige šampiona priključiti Briž, Inter, Napoli, Galatasaraj, Benfika, Šahtjor, Viktorija Plzenj i Valensija.