Žesus vratio Siti na "-4", trka se nastavlja udvoje!

"Građani" rutinskom pobedom spustili zavesu na 22. kolo Premijer lige.

Situacije kao što su gol više i igrač više u ranoj fazi utakmice, Mančester siti ne propušta da pretvori u pobedu. Tako je bilo i ovog ponedeljka protiv Vulverhemptona u poslednjoj utakmici 22. kola Premijer lige - 3:0 (2:0).

"Građani" su poveli u 10. minutu kada je Laport - inače štoper - poslao sjajnu loptu u prostor za Sanea, koji je istrčao po levoj strani i iz prve oštro centrirao u peterac, gde je bio Gabrijel Žesus.

Bio je to njegov 11. gol u poslednjih osam utakmica na Etihadu, računajući sva takmičenja.

Nedugo zatim, u 39. minutu, Brazilac je postigao i 12, ovaj put iz penala pošto je Vili Boli oštro startovao na Bernarda Silvu. Jeste Francuz prvo stigao do lopte, a tek onda "pokosio" vezistu Sitija, ali sam start bio je prilično žestok, pa mu je sudija Kreg Pauson pokazao direktan crveni karton.

Jasno je bilo posle toga da Siti neće propustiti priliku da sačuva prednost i smanji zaostatak za vodećim Liverpulom na četiri boda. Posle poraza trećeplasiranog Totenhema od Mančester junajteda (0:1), jasno je da predstoji trka udvoje za pehar. Videćemo hoće li "građani" uspeti da se vrate na prvo mesto i odbrane titulu ili će Liverpul, konačno, ponovo postati šampion.

Vulverhempton je ostao na 11. poziciji.

Između svoja dva pogotka, u 25. minutu, Gabrijel Žesus je žestoko udario u stativu pošto nije uspeo da se zaustavi posle centaršuta sa desne strane. U prvi mah delovalo je da je ozbiljno povređen, lekari su brzo pritrčali, srećom, sve je prošlo bez posledica i 21-godišnji napadač je nastavio utakmicu.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, domaći igrači su kontrolisali dešavanja na terenu i trudili se da se što manje umore pred naredne izazove. Ipak, centaršut Kevina de Brujnea u 78. minutu u autogol pretvorio je Konor Koudi za konačnih 3:0.

Siti u narednom kolu (nedelja) igra protiv Hadersfilda u gostima, dok će Vulvsi dan ranije ugostiti Lester.