Atletiko ni ove sezone neće osvojiti Kup!

"Jorgandžije" će bar sedam godina čekati trofej u masovnijem takmičenju. Ove sezone, rano su završili tu trku.

Spektakularan meč na Vanda Metroplitano stadionu i bolan kraj za domaće!

Atletiko Madrid igrao je revanš protiv Đirone i imao početnu prednost, s obzirom na rezultat 1:1 iz prvog meča, ali je jedno od iznenađenja La Lige ipak odigrao utakmicu za pamćenje i prošao.

Atletiko - Đirona 3:3 (prvi meč 1:1)

Hrvatski napadač Nikola Kalinić primio je savršenu "dubinsku" loptu Dijega Godina i udarcem iz prve postavio 1:0, da u 12. minutu nagovesti mirno veče, koje se ipak nije dogodilo.

Perspektivni vezista gostiju, Valeri (19) brzo je izjednačio, posle prijema i voleja 1:1 u 37. minutu. Ispostavilo se da je to bio uvod u preokret, koji je u 59. minutu režirao urugvajski veteran Kristijan Stuani, golom glavom posle prekida.

Atletiku su od tog trenutka bila potrebna dva gola, Korea je u postigao prvi iz zicera u 66. minutu (za 2:2), a Antoan Grizman je u 84. minutu ipak nagovestio teško izboreni plasman domaćih u četvrtfinale.

Francuski ofanzivac Toma Lemar odlično je asistirao zemljaku, koji je iz mrtvog ugla pogodio pod prečku, da postavi 3:2 i da, činilo se, primakne "jorgandžije" nadomak plasmana.

Međutim, usledio je muk na stadionu!

Sejdu Dumbija, nekadašnji napadač CSKA Moskve i Rome, sačekao je u 88. minutu na pravom mestu dodavanje Borhe Garsije i pored nogu nekoliko igrača Atletika poslao loptu u mrežu, za konačnih 3:3 i plasman Đirone u četvrtfinale!

Atletiko Madrid je ostao šokiran eliminiacijom iz takmičenja koje je poslednji put osvojio Kup 2013. godine, pobedom protiv Reala na Santjago Bernabeuu, u čuvenom finalu odlučenom golom Mirande u osmom minutu prvog produžetka.

Zaključno sa ovom večeri, "jorgandžije" od tada nemaju mnogo uspeha u masovnijem takmičenju.

Prošle godine, igrači Dijega Simeonea ispali su protiv Sevilje u četvrtfinalu (1:2, 1:3), sezonu pre toga stali su u polufinalu protiv Barselone (1:2, 1:1), a u takmičarskoj 2016/17 u četvrtfinalu protiv Selte (0:0, 2:3).

I sezonu ranije, 2014/15, Atletiko je stao u četvrtfinalu protiv Barse (0:1, 2:3), dok ga je godinu pre toga, kao branioca trofeja, u polufinalu eliminisao Real (0:3, 0:2), osvetivši mu se za navedeni poraz na Bernabeuu u finalu.