Realu derbi i kakva-takva nada

Madriđani se propisno ispromašivali, a onda i dva puta pogodili mrežu Seviljinog gola za pomak na tabeli i pritisak na gradskog rivala Atletiko, možda i vodeću Barselonu.

Subotnji program 20. kola Primere otvoren je derbijem između Real Madrida i Sevilje.

Domaćin je dominirao, ali je golovima tek u finišu uspeo da dođe do pobede 2:0, ukupno 12. uzastopne protiv Sevilje na Santjago Bernabeu stadionu! Ko bi reako, imajući u vidu da je klub iz Andaluzije već godinama unazad pri vrhu Primere...

Mrežu gostiju fantastičnim udarcem u 78. minutu otključao je Kazemiro, a potom je u drugom minutu nadoknade konačan rezultat postavio Luka Modrić, ukravši loptu jednom od defanzivaca Sevilje i rutinski matiravši Tomaša Vaclika.

Tim golovima saigrači su ulepšali jubilarni 450. nastup Serhija Ramosa u Primeri (411 za Real, 39 za Sevilju). Od aktivnih igrača u španskom prvenstvu više ligaških utakmica ima jedino Hoakin iz Betisa (503).

Madriđani su ovom pobedom prišli na samo dva boda manje od gradskog rivala Atletika, s tim da "jorgandžije" igraju od 18.30 protiv Ueske u gostima. Vodeća Barselona ima sedam bodova više od Reala, pa se u "kraljevskom klubu", takođe, nadaju da bi eventualnim kiksom Katalonaca protiv Leganesa kod kuće (nedelja, 20.45), šampionska trka ponovo mogla da se "zakuva"...

Pobeda protiv rivala koji je do ovog kola imao isti broj bodova, svakao je važna ekipi Santjaga Solarija posle poraza upravo od Leganesa.