Glavobolja Argentine: Poraz i povreda Mesija

Lionel Mesi vratio se u nacionalni tim, ali to nije pomoglo "gaučosima" na prijateljskom meču protiv Venecuele (1:3)

Lionel Mesi zaigrao je za reprezentaciju Argentine prvi put nakon poraza u osmini finala Svjetskog prvenstva u Rusiji prošlog ljeta, ali je njegova selekcija poražena.

Argentinu je u prijateljskom duelu u Madridu savladala selekcija Venecuele rezultatom 3:1.

Meč odigran na Vanda Metropolitano stadionu u Madridu obilovao je prilikama na obje strane, ali više su ih iskoristili igrači Venecuele.

Oni su poveli već u šestom minutu preko Rondona, a neposredno prije kraja prvog poluvremena duplirali su prednost nakon gola Džona Murilja.

Argetina je u nastavku uspjela da smanji vođstvo rivala pošto je u 59. minutu pogodio Lautaro Martinez, ali je sve nade "gaučosa" ugasio Džozef Martinez u 75. minutu.

Argentina - Venecuela (1:3)
Izvor: Youtube/BladeShow

Poraz nije bila jedina loša vijest za Argentince, jer je fudbalski savez te zemlje poslije meča saopštio da se Mesi požalio na bol u karličnom dijelu zbog čega sigurno neće biti u sastavu za sljedeću prijateljsku utakmicu protiv Maroka, koja je zakazana za utorak.

Najbolji fudbaler Barselone će morati da napraviti pauzu, ali se očekuje da će biti spreman za duel u Primeri protiv Espanjola, koji je na programu 30. marta.

Argentinci na gostovanju u Maroku najvjerovatnije neće moći da računaju ni na pomoć Gonzala Martineza, koji se takođe požalio na povredu nakon utakmice u Madridu.