Fajt, pobeda... Fila prošla, Denver na korak

Filadelfija izbacila Bruklin nakon 4:1 u seriji prvog kola plej-ofa i igraće sa Torontom, koji je bio bolji od Orlanda istim rezultatom. Dalje ide i Portland. Nagitsi poveli protiv San Antonija (3:2)

Filadelfija je uspešno završila posao u prvom kolu doigravanja NBA lige. Siksersi su u petom meču serije slavili kod kuće protiv Bruklina (122:100) i ostvarili trijumf ukupnim rezultatom 4:1.

Fila je od starta meča držala konce igre, a predvodio ju je Džoel Embid sa 23 poena i 13 skokova.

Boban Marjanović imao je zapaženu rolu - upisao je sedam poena (šut iz igre 3-5, šut za tri poena 0-1) i sedam skokova, uz četiri asistencije za nešto manje od 14 minuta provedenih na parketu.

Meč je obeležilo i isključenje čak četvorice igrača u finišu.

Džona Bolden i Rodions Kuruks najpre su se verbalno, a potom i fizički sukobili posle "sudara" pod košem, na manje od dva minuta pre kraja meča.Kako bi sprečili da dođe do žešćeg okršaja na teren su uleteli gotovo svi igrači oba tima, a sudije su nakon gledanja snimka odlučili da u svlačionicu pošalju kvartet.

Osim Boldena i Kuruksa isključeni su Greg Monro i Džanan Musa.

Fajt
Izvor: Youtube/Critical Gamer

Filadelfija će u polufinalu Istočne konferencije ukrstiti koplja sa Torontom, koji je istim rezultatom - 4:1 pobedio Orlando.

U poslednjem duelu serije slavili su 115:96. Najefikasniji kod Reptorsa bio je Kavai Lenard sa 27 poena i sedam skokova, dok je u redovima Orlanda Di Džej Ogustin upisao 15 pogodaka, a Nikola Vučević na oproštaju sezone samo šest poena i sedam skokova.

U drugom polufinalu Istoka sastaće se Milvoki i Boston.

Korak od plasmana među četiri najbolja na Zapadu je i Denver. Nagitsi, predvođeni Nikolom Jokićem u petoj utakmici ostvarili su najubedljiviju pobedu protiv San Antonija (108:90) i poveli 3:2 u seriji.

Jokić
Izvor: YouTube/FreeDawkins

Denver je pred svojom publikom demonstrirao možda i najbolju igru ove sezone, jer je vodio od početka do kraja utakmice.

Nikola Jokić na parketu je proveo 32 minuta i postigao 16 poena, imao 11 skokova i osam asistencija, tri izgubljene i dve osvojene lopte i blokadu.

Jokić je bio na dobrom putu da ostvari "tripl-dabl" učinak, ali zbog ubedljive prednosti trener je odlučio da ga ostavi na klupi u poslednjoj četvrtini.

"Njihova hemija je skoro romantična... U ligi ima mnogo velikih igrača. Ali, ono što Nikola Jokić radi u svom debitantskom plej-ofu se nije često dešavalo u istoriji ove igre", rekao je trener Denvera Majkl Meloun.

Denver su uz Jokića do pobede vodili Džamal Marej sa 23 poena i sedam asistencija, a Vil Barton upisao je 17 pogodaka.

U redovima Sparsa istakli su se Demar Derozan i Lamarkus Oldridž sa po 17 poena.

"Nadigrali su nas u svakom aspektu igre", rekao je strateg San Antonija Greg Popović.

Denver će prvu priliku za prolaz u polufinale imati u petak na gostovanju u AT&T centru u Teksasu.

"Biće to najteža utakmica u našim životima", poručio je Jokić pred šesti meč serije.