Nisu iSPALi!

Ubjedljivom pobjedom na "Bentegodiju" protiv odavno otpisanog Kjeva, fudbaleri SPAL-a i matematički obezbijedili opstanak u Seriji A.

Fudbaleri SPAL-a i naredne sezone igraće u Seriji A.

To je i matematički postalo jasno nakon njihovog današnjeg ubjedljivog trijumfa na "Bentegodiju", protiv odavno otpisanog Kjeva 0:4 (0:1).

Gol koji je najavio slavlje gostiju postigao je Felipe u osmom minutu susreta, da bi u uvodnim minutima nastavka Serđo Flokari riješio sve dileme, ako ih je uopšte bilo.

Do kraja meča raspoložena ekipa iz Ferare postigla je još dva gola.

Felipe je svojim drugim golom povisio na 3:0, da bi Jasmin Kurtić desetak minuta prije kraja stavio tačku na "i".

Gosti su bili bolji rival tokom svih 90 minuta, propustili još nekoliko prilika i za ubjedljivije slavlje, ali sigurno da nakon četiri postignuta gola neće mnogo žaliti, jer su tri kola prije kraja sezone ostvarili cilj i obezbijedili opstanak u najjačoj italijanskoj ligi.