Rastali se Zvezda i mladi reprezentativac Srbije

Osvajač zlatne medalje na prošlogodišnjem U-18 Eurobasketu i nekadašnji lider juniorskog tima crveno-bijelih, postao je slobodan igrač.

Zoran-Paunovic-slobodan-igrac-sporazumno-raskinuo-ugovor-sa-KK-Crvena-zvezda Izvor: MN PRESS

Zoran Paunović (19 godina, 199 cm) više nije košarkaš Crvene zvezde!

Na klupskom sajtu saopšteno je da je sa mladim igračem sporazumno raskinut ugovor i da mu Zvezda želi "puno uspjeha i dobro zdravlje u nastavku karijere".

Paunović je ljetos potpisao četvorogodišnji ugovor sa crveno-bijelima, a prvu sezonu proveo je na "kaljenju" u FMP, za koji je na 11 mečeva ABA lige bilježio u prosjeku tri poena, 0,7 skokova i 0,7 asistencija.

Krilni igrač bio je lider Zvezdine juniorske ekipe, koja je prošle godine bila prvak Srbije i izborila plasman na završni turnir Evrolige "ANGT".

Sa U-18 selekcijom Srbije osvojio je zlato na Eurobasketu u Slovačkoj 2018, dok je ovog ljeta igrao za U-19 selekciju na Svjetskom prvenstvu na Kritu, gdje su "orlići" zauzeli sedmo mjesto. Tamo je imao učinak od 7,3 poena, 4,6 skokova i 4,4 asistencije po utakmici.

Nedavno je i ponajbolji igrač te generacije, Marko Pecarski, odlučio da promijeni sredinu, pa je na arbitraži KSS dobio raskid ugovora sa Partizanom.