Četiri gola Ronalda, u Sautemptonu osam pogodaka

Portugalski as ponovo u centru pažnje. Šokantan početak Engleza, pa goleada, kojih je bilo nekoliko ove večeri širom Evrope.

Kvalifikacije-Engleska-Kosovo-Litvanija-Portugal Izvor: MN PRESS

Dileme više nema - evropski šampion je uhvatio zalet.

Poslije dva remija na startu kvalifikacija za EURO 2020, protiv Ukrajine (0:0) i Srbije (1:1), Portugal je prvo pregazio "orlove" u Beogradu (4:2), a onda i Litvance u Viljnusu (5:1).

I opet je u centru pažnje bio Kristijano Ronaldo.

Doduše, ovaj put ne zbog slikanja sa sinom Nemanje Matića i njegovim drugarom, već zbog čak četiri gola za svoju reprezentaciju, što je ukupno pet u pomenute dvije utakmice.

Ronaldo je načeo Litvance iz penala u 7. minutu, ali je poslije kornera u 28. izjednačio Andriuskevičijus.

Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor, rodila se tada nada da bi Srbija - koja je savladala Luksemburg u gostima - ponovo mogla da se vrati u igru za jedno od prva dva mjesta u grupi, ali je onda uslijedio juriš gostiju...

Napadač Juventusa bio je precizan ponovo u 62, pa 65. i 76. minutu, poslije čega je zamenjen, a tačku na "petardu" Portugala stavio je Karvaljo golom u nadoknadi.

Goleada je viđena i u Engleskoj, gdje je domaća selekcija u Sautemptonu savladala reprezentaciju takozvanog Kosova, koje je povelo već u prvom minutu, ali zatim do poluvremena primilo čak pet golova. Na kraju, Engleska - "Kosovo" 5:3.

Englezima je ovo prvi put da su primili tri gola na domaćem terenu još od 2012. godine, kada ih je na Vembliju savladala Holandija 3:2.

Da im je poraz u Prištini prije nekoliko dana (1:2) bio samo posljedica lošeg dana, Česi su pokazali pobjedom nad Crnom Gorom u Podgorici - 3:0.

Raspucani su bili i Turci, koji su u gostima pobijedili Moldaviju 4:0 i iskoristili kiks Islanda, koji je poražen u Albaniji 2:4, da ostanu "uz rame" Francuskoj.

Svjetski prvaci su rutinski odradili posao protiv Andore - 3:0.