"Bager je ostao u Dubaiju, ali mu se smiješi `marica`", napisao Dodik na Tviteru.
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik istakao je da ministar inostranih poslova u Savjetu ministara Elmedin Konaković djeluje kao pogubljen čovjek i da mu se smiješi "marica".
"Bager je ostao u Dubaiju, ali mu se smiješi `marica`. Zapetljao se k'o pile u kučine. Bijelo će ga zaviti u crno. Džaba leti za Vašington. Ali u tom letu ima simbolike, Dino je spreman da odleti", napisao je Dodik na društvenoj mreži "Iks".
Podsjećamo, Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA) postupila je po naredbi Tužilaštva Bosne i Hercegovine u okviru istrage u predmetu "Black Tie" i započela provjere finansiranja političke partije Narod i pravda (NiP).
Tim povodom oglasila se i članica Predsjedništva BiH Željka Cvijanović, koja je rekla da je Konaković najnovijim istupima konačno dotakao političko i moralno dno.
"Umjesto da odgovori na ozbiljne optužbe o mogućem finansiranju njegove stranke novcem poznatog narko-kartela, on se odlučuje za otvorenu manipulaciju – tvrdeći da ga 'napadaju zajedno četnici, ustaše i balije'. Takva retorika nije ništa drugo do pokušaj da se zamagle činjenice, obesmisle institucije i okrene javnost protiv bilo kakvog pokušaja utvrđivanja odgovornosti.
Onaj koji se uporno predstavljao kao navodni reformista, borac za pravdu i evropski put, sada svojim istupima ne samo da gazi sve principe koje je javno zagovarao, već pokazuje politički očaj i potpunu unutrašnju demontažu svoje vjerodostojnosti", istakla je Cvijanović.
Ona je ocijenila da njegova reakcija, puna paranoje, pokazuje da iza kulisa možda ima mnogo više dima nego što se činilo.
(MONDO)